Неділя, 14 Липня
Shadow
Головна » Актуально » » На Хмельниччині суд арештував майно протезного заводу

На Хмельниччині суд арештував майно протезного заводу

На Хмельниччині суд арештував майно протезного заводу

Напередодні Фонд держмайна України із другої спроби вдало продав єдиний майновий комплекс Хмельницького державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства. Тоді переможцем аукціону із пропозицією 32 000 000 гривень стало хмельницьке ТОВ “Тандем Трейдінг”. 

Покупець сплатив суму продажу і вже 30 листопада 2023 року мав бути підписаний відповідний договір купівлі. Однак, стало відомо, що результати торгів скасовано, оскільки суд наклав на майно заводу арешт із забороною продаж, – про це йдеться в ухвалі Печерського районного суду міста Києва від 28 листопада, оприлюдненій на сайті “Prozorro.Продажі”.

Згідно з ухвалою, майно заводу арештовано в рамках кримінального провадження щодо перевищення службовими особами Командування Сил логістики ЗСУ повноважень та “відмивання” грошей при поставках у 2022-2023 роках продуктів харчування. Слідчі ДБР підозрюють, що до організації схеми, через яку могли вивести 171 900 000 гривень бюджетних коштів за фактично не поставлені продукти харчування, може бути причетний посадовець ЗСУ Олександр Козловський.

– У справі також фігурує директорка фірми “Еко-Трейд-Юкрейн” Тетяна Бубенок. Вона займалась усіма первинними документами, в які вносились неправдиві відомості про поставки. І саме вона фактично супроводжує та здійснює діяльність ТОВ “Тандем Трейдінг” (тобто переможця торгів за протезний завод у Хмельницькому), зокрема, її мобільний телефон вказується у фінансовій звітності цього товариства, – йдеться у матеріалах слідства.

За версією слідства, Олександр Козловський діяв узгоджено зі своїм товаришем — директором ТОВ “Тандем трейдінг” хмельничанином Сергієм Кондратюком, а товариство до участі в аукціоні отримало гроші від низки фірм та підприємств — фігурантів кримінального провадження.

Таким чином, як підозрюють правоохоронці, протезний завод у Хмельницькому було придбано в інтересах начальника Центрального управління продовольчого забезпечення Міноборони Олександра Козловського. Тому процесуальний прокурор звернувся до суду з клопотанням накласти арешт на майно заводу, яке є доказом у справі. Суд клопотання задовольнив.

Додамо, що відповідно до інформації Фонду, на підприємстві працює 47 осіб. Тут виготовляють і реалізовують протезно-ортопедичні вироби, ортопедичне взуття, вироби медичного призначення, ремонтують допоміжні засоби реабілітації. На його базі діє єдиний в області стаціонар первинного, складного протезування, ортезування та реабілітації на 18 ліжко-місць.

Підприємство має поточну заборгованість у сумі 4 180 755 гривень, більшість — за товари (роботи, послуги). Але й підприємству винні 7 317 000 гривень.

Майновий комплекс включає понад 3031 квадратних метрів приміщень (основний корпус, господарська будівля з реабілітаційним відділенням, гараж) та 6 автомобілів.

Популярні пости