П’ятниця, 24 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » На Хмельниччині відкрили виставку рідкісних артефактів

На Хмельниччині відкрили виставку рідкісних артефактів

На Хмельниччині відкрили виставку рідкісних артефактів

На Хмельниччині у замку Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» відкрили виставку рідкісної старовини. В експозиції — більше сотні унікальних археологічних знахідок. Про це повідомив директор заповідника Олег Погорілець.

Тепер відвідувачі можуть побачити у Меджибізькому замку артефакти рівня музеїв Лондона, Парижа, Берліна, Кракова. Ферзь зі слонової кістки IX-XII століть, князівські печатки часів Киівської Русі, монету князів Коріатовичів XIV століття та ще майже сотня експонатів демонструють нашу європейську культуру з найдавніших, –зауважив Олег Погорілець.

Виставку відкрили до Дня археолога, який в Україні відзначають 15 серпня. Найціннішим експонатом є шаховий король. Таких в усьому світі лише 5.

Він є в Лондоні у музеї, в Берліні, в національній бібліотеці у Парижі, є один в Польщі і п`ятий представлений у нас в “Межибожі” на виставці, – додав директор заповідника.

Шахова фігура – найцінніший експонат виставки у “Межибожі”. Розкопали фігуру у 2021 році. Науковці датують її IX-XII століттями. За словами Погорілця, ферзь є унікальним, оскільки виготовлений зі слонової кістки за дуже складною технологією.

– Виставка є матеріальним свідченням історії, яку описано в літописах і легендах. А всі представлені артефакти — це своєрідний проміжний підсумок результату клопітких розкопок, проведених упродовж останніх трьох років, – розповідають  археологи.

Побачити рідкісні експонати можна буде ще до кінця року.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.