П’ятниця, 1 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » На Хмельниччині з 1 грудня забороняється вилов раків: які штрафні санкції

На Хмельниччині з 1 грудня забороняється вилов раків: які штрафні санкції

На Хмельниччині з 1 грудня забороняється вилов раків: які штрафні санкції

З 1 грудня на Хмельниччині діятиме нерестова заборона на вилов раків у рибогосподарських водоймах. Обмеження встановлюють задля їхнього збереження та популяції в період природного відтворення та першої линьки.

Відповідно до наказу Управління державного агентства меліорації та рибного господарства у Хмельницькій області, заборона діятиме до 30 червня наступного року, – йдеться у документі.

Основна мета заборони – захистити членистоногих у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі. Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу під час росту та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може продовжуватися до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.

За порушення правил рибальства передбачається адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 34 – 680 грн із відшкодуванням завданих збитків. Кримінальна відповідальність настає за незаконне добування водних біоресурсів у разі завдання істотної шкоди. Санкція передбачають штраф від 17 000 – 85 000 грн, або обмеження, або позбавлення волі строком до трьох років із відшкодуванням завданих збитків. За кожен незаконно добутий екземпляр рака порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 3 332 грн, – додають у відомстві.Закликаємо мешканців області дотримуватись заборони задля збереження та охорони цих водних мешканців у період їх спарювання та виношування ікри.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.