Середа, 24 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » На Хмельниччині з дроном шукали паліїв сухої трави

На Хмельниччині з дроном шукали паліїв сухої трави

На Хмельниччині з дроном шукали паліїв сухої трави

На Хмельниччині, щоб знайти порушників, створили рейдові групи. Лише за вихідні рятувальники виявили сім зловмисників, які спалювали суху траву. Шукали їх за допомогою безпілотників. Про це розповіли в ГУ ДСНС у Хмельницькій області. 

  • Відтак, за самовільне випалювання сухої рослинності та порушення правил пожежної безпеки в лісах до адміністративної відповідальності притягнули семеро людей. Кожен з них заплатить штраф, – зазначили у ДСНС.

Також надзвичайники проводять й інформаційно-роз’яснювальну роботу, аби таких випадків було менше. Патрулювання обіцяють продовжити. 

  • За спалювання сухої трави і листя передбачений штраф від 3 060 до 6 120 грн. Водночас для посадовців такий штраф набагато вищий – від 15 300 до 21 420 грн. Якщо паління відбувалося на території природно-заповідного фонду, то штраф за це становить 6120 до 12 240 грн (для посадовців – від 2 1420 до 30 600 грн). За знищення чи пошкодження лісових масивів, зелених посадок навколо населених пунктів, вздовж залізниці загрожують найбільші штрафи – 90 000-150 000 грн, – додали в ДСНС.

Якщо під час пожежі внаслідок спалювання трави чи листя загинули люди, за це загрожує від двох до п’яти років ув’язнення.

Нагадаємо, що під час дії воєнного стану в Україні спалювання сухостою може бути прирівняне до диверсій. Адже в березні 2023 року Рада внесла зміни до Кримінального кодексу, якими посилила відповідальність за злочини проти основ нацбезпеки в умовах воєнного стану. Таким чином, у статті 113 “Диверсія” до переліку злочинів додали навмисні підпали, зокрема сухої рослинності.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.