Четвер, 20 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » На Полонщині брат померлого позичкодавця через суд стягнув із позичальниці 17 000 гривень

На Полонщині брат померлого позичкодавця через суд стягнув із позичальниці 17 000 гривень

На Полонщині брат померлого позичкодавця через суд стягнув із позичальниці 17 000 гривень

Напередодні Полонський районний суд задовольнив позов жителя Полонного, стягнувши на його користь з відповідачки 17 тисяч гривень. Це частина грошей, які жінка отримала від його брата в квітні 2019 року, але після його смерті добровільно відмовилася повертати. У результаті позивач, як єдиний спадкоємець брата, звернувся до суду.

Два роки тому односельчанка мого брата взяла в позику 27 тисяч гривень в рахунок майбутнього продажу йому житлового будинку в с. Адамів Полонського району. Це підтверджує розписка. Проте через два місяці після цього брат помер. У день поховання жінка віддала 10 тисяч гривень, але решту, 17 тисяч, досі не повернула, – зазначив позивач.

У судовому засіданні відповідачка розповіла, що між нею та братом позивача дійсно була домовленість про купівлю-продаж будинку у с. Адамів. Вони погодили оформити договір після виготовлення правовстановлюючих документів на хату, яких у неї не було. На підтвердження наміру купити будинок чоловік передав їй 27 тис. грн. Але після його смерті жінка змогла повернути його спадкоємцю лише 10 тис. грн.

«З огляду на наведені обставини, в даному випадку слід дійти висновку, що, коли сторони домовилися укласти договір купівлі-продажу, але відповідно його не оформили у зв’язку з не укладанням, сплачений в рахунок виконання договору в сумі 27000 грн вважається авансовим і повертається у тому розмірі, в якому він надавався», – йдеться у рішенні суду.

Нині рішення не набрало законної сили й може бути оскаржене до апеляційного суду.

Популярні пости