У Полонному, що на Шепетівщині, у технічному приміщенні укриття зняли кінострічку про місто Маріуполь та декількох жінок в укритті з різними життєвими долями, які склалися під час війни: хтось із них втратив сина, хтось чоловіка, інша – батька, ще одна — маленьку дитину, а хтось овдовів, так і не одружившись.
Працювали над фільмом і місцеві жителі, і приїжджі з Києва та Борисполя актори, оператори та режисери. Про це Суспільному розповіла начальниця Полонського відділу культури Тетяна Ярославська, яка також знімалася в стрічці.
– У столиці знімаю серіали, проте, змушений був перебратися в Полонне до батьків. Тож, ідея зайнятися творчістю сподобалася, хоча професійної техніки бракувало. Тому світло довелося робити тут самостійно, а над мізансценами працювати. Втім, все вдалося, – зазначає оператор-постановник Ярослав Ярославський.
Звуком та монтажем займався актор кіно й театру Захар Макух. Розповідає, що він із родиною також два тижні перебував в укритті вдома, у Броварах. Там ракета в перший же день влучила в місце, де розташована військова частина. В укритті теж були дуже схожі історії.
– Фільм дуже зворушливий. Я показував мамі, дружині, в кожного воно зачіпляє щось своє. І сльози, і емоції, – розповідає Захар Макух.
Акторки в стрічці – місцеві жінки, здебільшого з полонського театру. Режисер театру Сергій Шевчик переконаний, що відіграли всі з повною віддачею.
– Я знав, що це кіно побачить вся Україна, і мені дуже хочеться вірити, що його побачить, якщо не весь, то чверть світу. Та чверть, яка зараз за нас, за Україну, – говорить Сергій Шевчик.