П’ятниця, 26 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » На Шепетівщині пройшли заходи з вшанування жертв Голокосту

На Шепетівщині пройшли заходи з вшанування жертв Голокосту

На Шепетівщині пройшли заходи з вшанування жертв Голокосту

Практично в кожній громаді Шепетівського району відбулися заходи, спрямовані на вшанування жертв Голокосту. Адже страшні події минулого століття торкнулися долі практично кожної родини нашого краю.

З давньогрецької “голокост” буквально означає “всеспалення”. Цим терміном у вітчизняній історії описують геноцид євреїв, що тривав у роки Другої Світової.

Гітлерівська політика передбачала “новий порядок” згідно з яким євреям необхідно було реєструватись за місцем свого проживання та носити на спині та грудях ліворуч жовту шестикутну зірку.

Людям забороняли користуватись тротуарами, авто, перебувати у громадських місцях, відвідувати школи. Все майно єврейської громади підлягало конфіскації.

Ідентифікація раси. Фото veterano.com.ua

Врешті, усіх дітей, чоловіків, жінок та літніх євреїв вивозили у, так звані, гетто. Усього у області таких “ізоляцій” налічувалось 27. У Північному регіоні Поділля Єврейські гето знаходились в Ізяславі, Берездові, Ганнополі, Шепетівці, Полонному, Понінці, Ляхівцях (зараз Білогір’я) та інших містечках краю.

Конвой єврейського населення. Фото з мережі

Точної кількісті загиблих під час Голокосту немає, адже фашисти, розстрілювали людей у лісах, селах та палили документи. Як свідчать очевидці та історики, у нашому регіоні кількість смертей вимірювалась тисячами.

– Напередодні війни в Полонському районі Хмельницької області,
наприклад, проживало майже 10 тис. євреїв. 1 вересня 1941 р. в при­вокзальному лісі фашисти розстріляли 4 тис. євреїв. Восени 1941 р. біля містечка Понінка кати вбили 2400 євреїв, 25 червня 1945 р. було страчено 1270 заручників єврейського гетто
, – розповідає кандидат історичних наук, доцент, директор Державного архіву Хмельницької області Петро Слободянюк.

На Білогірщині розстріляли 3400 євреїв з Ляховець, Ямполя і Корниці. У Славутському районі винищили 2720 осіб. На Ізяславщині загинули понад тисяча євреїв та єврейок. У Шепетівці кількість загиблих – понад 6 тисяч.

Мітинг-реквієм в урочищі Тудин на Білогірщині. Фото Хмельницького благодійного фонду “Хесед Бешт”

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.