Четвер, 20 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » На Шепетівщині за образу вчителя дитиною батьки платитимуть 5 100 гривень штрафу

На Шепетівщині за образу вчителя дитиною батьки платитимуть 5 100 гривень штрафу

На Шепетівщині за образу вчителя дитиною батьки платитимуть 5 100 гривень штрафу

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення захисту педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників» № 2279. Про це свідчать дані на парламентському інтернет-порталі.

Батьки за образу їх дитиною вчителя, в тому числі в інтернеті, заплатять штраф 5100 гривень.
Якщо кривдників було кілька осіб чи вони повторно вчиняють подібне, то їх батьки сплатять 10 200 грн. Ця ж сума штрафу передбачена при побоях без тілесних ушкоджень.
Якщо ж группа школярів нападе на вчителя, то з них стягнуть штраф 20 400 грн.

Батьки відповідатимуть за дітей, яким не виповнилось 14 років. Старшокласники ж будуть сам нести відповідальність перед законом. У разі доведення факту психологічного знущання над педагогом доведеться заплатити від 5 100 до 10 200 грн.

З метою посилення законодавчого захисту педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників від погроз, образ, переслідування, фізичного насильства пропонується внести зміни до ч. 1 ст. 54 та ч. 1 ст. 57 Закону України «Про освіту». Це потрібно для того, щоб передбачити додаткові гарантії поваги до особистості, честі та гідності, справедливого і шанобливого ставлення до педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників з боку учасників освітнього процесу та інших осіб.

Крім того, Адміністративний Кодекс України пропонують доповнити абсолютно новими статтями:

• ст. 173-5, якою передбачити адміністративну відповідальність за вчинення образи, тобто, умисного приниження честі і гідності особи, вираженого в непристойній формі, переслідування, психічного чи фізичного насильства, а рівно погрози його застосування стосовно педагогічного, науково-педагогічного або наукового працівника та передбачити покарання у вигляді накладення штрафу у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

• ст. 179-1, якою передбачити адміністративну відповідальність за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів у закладах освіти та передбачити покарання у вигляді накладення штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.