Понеділок, 27 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » На Шепетівщині зафіксували менінгококову інфекцію: що кажуть лікарі?

На Шепетівщині зафіксували менінгококову інфекцію: що кажуть лікарі?

На Шепетівщині зафіксували менінгококову інфекцію: що кажуть лікарі?

В одній із громад Шепетівського району зафіксували менінгококову інфекцію.

  • Це – інфекційне бактеріальне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Менінгококова інфекція вражає нервову систему та може спричинити запалення мозку, – пояснює Олег Нечипорук, сімейний лікар, завідувач Чотирбоківської АЗПСМ.

При менінгококовій інфекції у хворого фіксують головний біль, блювоту, гарячку та лихоманку, підвищення температури до 39-40 градусів. Інфекція може вразити інші органи. Якщо вчасно не пролікуватися, загрожує кома або смерть.

  • Також хвороба викликає сеспис – ураження крові, а на тілі хворих виникають характерні “зірочки”, згодом вони можуть стати виразками, – каже Олег Нечипорук.

За статистикою МОЗ України, менінгокок є тяжким, переважно дитячим, захворюванням. Все ж, дорослі теж – у групі ризику.

У нашому регіоні хворобу виявили у трьох членів родини – дорослої людини та двох дітей. Медики обстежили всю родину, каже Андрій Нечипорук, головний лікар КП КНП “Шепетівський ЦПМСД”, трьох людей із захворюванням госпіталізували. Решта сім’ї – на профілактичному лікуванні.

  • Також обстежуємо усіх, з ким могли контактувати люди. Ситуація у медиків – на контролі, – додає Нечипорук.

Довідка:

Основним профілактичним заходом МІ є раннє виявлення та ізоляція хворих, санація виявлених бактеріальних носіїв, дотримання правил особистої гігієни, санітарно-освітня робота серед населення. У період сезонного підвищення захворюваності слід обмежити відвідування місць з великим скупченням людей. Специфічна профілактика МІ актуальна у країнах з високими показниками захворюваності. Планова вакцинація проти цієї інфекції включена до національних календарів щеплень Бельгії, Великої Британії, Ірландії, Ісландії, Іспанії, Нідерландів, Німеччини тощо. В Україні щеплення від менінгококової інфекції належить до рекомендованих. Вакцинацію дорослих і дітей з метою профілактики, а також за епідемічними показаннями, здійснюють відповідно до наказу МОЗ від 11.08.2014 № 551 «Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні».

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.