
Червонокнижний лось потрапив у фотопастку в угіддях Славутській філії ДП “Ліси України”.
Джерело: Подільський лісовий офіс
– На відео він підійшов до солонця, аби отримати свою порцію поживних речовин. Це лісівники подбали про тварин і розклали для них частування. Для лосів сіль – необхідність, – пояснюють мисливствознавці. – Вони, харчуючись травою, грибами і гілками дерев, не можуть отримати з їжею необхідну норму солі. А в її складі є цінні елементи: натрій, кальцій, хлор, фосфор, які потрібні для міцного здоров’я та правильного обміну речовин. Тож, лісівники системно оглядають годівниці та поповнюють запаси.
Найбільший представник родини оленевих, лось – рекордсмен з величини рогів, розмах яких сягає 180 см, а маса – 20-30 кг.
У листопаді-грудні лось скидає роги та ходить без них до квітня-травня.
Зустрічаються лосі переважно на рівнинах, поблизу боліт та озер, де тварини годуються водною рослинністю і рятуються від спеки.
За останні роки популяція лося в Україні скоротилася. Ссавця пропонували включити до Червоної книги України 2009 року, проте тоді вид не отримав цього охоронного статусу. У 2021 році лося врешті включено до Червоної книги зі статусом «вразливий». Цього року під час зимового обліку диких тварин в Хмельницькій області було нараховано 89 особин лося. З них 29 – в угіддях філії “Славутське лісове господарство”.