Четвер, 30 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » На Славутчині знову підвищили ціни на водопостачання та водовідведення

На Славутчині знову підвищили ціни на водопостачання та водовідведення

На Славутчині знову підвищили ціни на водопостачання та водовідведення

У Славутській громаді з 1 вересня цього року, відповідно до рішення виконавчого комітету Славутської міської ради від 29 серпня 2023 року № 239 «Про встановлення коригованих тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення», зростає вартість послуг Славутського УВКГ із постачання води та водовідведення.

Наголошуємо, що славутчани платять не за воду, а за послугу її постачання та відведення. Послуги з централізованого водопостачання – 28,61 грн/ куб. м без ПДВ, 34,33 грн/ куб. м з ПДВ. Послуги з централізованого водовідведення – 22,89 грн/ куб. м без ПДВ, 27,47 грн/ куб. м з ПДВ, – зазначили у Славутській міській раді.

Коригування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення стало вимушеним кроком через системне підняття вартості електроенергії постачальниками: січень – 6,20 грн/ кВт, квітень 6,26 грн/ кВт, липень – 6,62 грн/ кВт, серпень – 7,55 грн/ кВт.

Якщо тарифи залишити незмінними, то підприємство не зможе дотримуватись вимог галузевих угод та iнших законодавчих актів у сфері оплати працi, вчасно сплачувати податки до бюджету (з 1 серпня 2023 року УВКГ щомісячно має перераховувати до державного бюджету вже не 2%, а 20% ПДВ від вартості наданих послуг – вище вказана вартість послуг з ПДВ та без ПДВ), розраховуватись за спожиту електроенергію та одночасно забезпечувати місто цілодобовими послугами, – додали в установі.

Витрати на електроенергію у тарифі на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення становлять більш, ніж 30%, а отже, якщо ціна електроенергії зростає, то підприємство змушене коригувати тарифи на свої послуги. Або ж ця різниця повинна бути відшкодована. Станом на 1 серпня заборгованість держави з різниці в тарифах для місьководоканалу сягає 2 млн 216 тис. 540 грн.

Принагідно висловлюємо щиру подяку всім споживачам, які, незважаючи на труднощі, знаходять можливість розраховуватися за надані послуги. Також нагадуємо про можливість отримання субсидії на комунальні послуги. Для цього звертайтеся до Славутського ЦНАП, за адресою: вул. Миру, 102, – зазначають в установі.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.