Четвер, 30 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » На Ямпільщині нагадують про захист Червонокнижних рослин

На Ямпільщині нагадують про захист Червонокнижних рослин

На Ямпільщині нагадують про захист Червонокнижних рослин

У Ямпільській ТГ нагадують краянам про заборону зривати, торгувати та купувати рослини, що занесені до Червоної книги України. Про наслідки порушень – у тексті.

Відповідальність за зривання, торгівлю ранньоквітучими Червонокнижними рослинами регулюють:

  • Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища»,
  • Закон України «Про рослинний світ»,
  • Закон України «Про природно-заповідний фонд»,
  • Закон України «Про Червону книгу України»,
  • Положення про Державну екологічну інспекцію у Хмельницькій області, затверджене наказом Державної екологічної інспекції України від 02 лютого 2021 року №55;
  • Доручення Державної екологічної інспекції України №78 від 30.01.2023 року «Про посилення заходів щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу».

Відповідно до них, торгівля рідкісними і зникаючими видами рослин та їх частинами порушує закони України: «Про рослинний світ», «Про oxopoнy навколишнього природного середовища», «Про Червону Книгу України», ст. 88, 88-1, 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Тож, такі дії караються штрафами.

Так, за незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, статтею 88-1 Кодексу України пpo адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн з конфіскацією об’єктів рослинного світу. Дії щодо незаконного придбання та збуту об’єктів рослинного світу, вчинені щодо об’єктів тваринного або рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, aбo які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн з конфіскацією об’єктів рослинного світу. Крім того, за один екземпляр незаконно добутої рослини занесеної до Червоної книги України пepeдбaчeнa відповідна компенсація за її знищення, наприклад: черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн, шафрани (крокуси), підсніжники від 49 до 62 грн, залежно від виду, сон-трава – від 37 до 62 грн, залежно від виду.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.