Неділя, 23 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » На Ямпільщині планують реорганізувати школи: громаду запрошують до публічного діалогу

На Ямпільщині планують реорганізувати школи: громаду запрошують до публічного діалогу

На Ямпільщині планують реорганізувати школи: громаду запрошують до публічного діалогу

Через брак учнів у населених пунктах громади у Ямпільській ТГ планують реорганізувати школи. Обговорити це питання запрошують усіх небайдужих жителів.

На сьогодні чимало жителів сіл Ямпільської громади вбачають проблему тільки в умисних намірах влади закрити школи через відсутність належної кількості учнів, тобто, наповнюваності, а, також, через великі витрати на їх утримання. А тому і вирішення проблеми вбачають тільки в тому, щоб «відстояти» школи, лише б школа працювала, а в іншому випадку, на їх переконання, немає школи – немає села. Та, втім, головне не це. Головне – це якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навиків спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навики, мати можливість повноцінного розвитку своїх здібностей та творчої майстерності. Бо тільки у конкурентному учнівському середовищі є у дітей мотивація до кращих результатів у навчанні.

У сільській раді пояснюють, що наповнюваність класів, яка є основною складовою розрахунку освітньої субвенції, скорочується. Освітня субвенція визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання та передбачена виключно на заробітну плату педагогічних працівників.

У закладах загальної середньої освіти Ямпільської територіальної громади розрахункова наповнюваність класів (РНК)=14,5, фактична наповнюваність класів (ФНК)=11,71.  З 2022 року освітня субвенція (заробітна плата педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти) надається в розрахунку на класи, що мають наповнюваність 12 учнів.  Таким чином, враховуючи повну потребу в коштах на оплату праці із нарахуваннями на оплату праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, не вистачає 4 274 525 грн. Враховуючи те, що державна освітня субвенція покриває заробітну плату педагогічного персоналу не в повному обсязі, громада за рахунок місцевого бюджету фінансує комунальні послуги та утримання технічного персоналу. Варто зауважити, що селищна рада витрачає значні кошти на опалення напівпорожніх приміщень шкіл, хоча ці кошти громада могла б вкладати в енергоефективні заходи та спрямовувати на проєкти розвитку.

На розгляд громади пропонують проєкт рішення. Проконсультуватися чи внести свої пропозиції охочі можуть: 30231, смт. Ямпіль, вул. Чернавіна, 52А, Шепетівський район Хмельницька область, електронна адреса: yampilsr@gmail.com.

Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на офіційному сайті Ямпільської селищної ради.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.