Неділя, 3 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » Надія Августінова: якщо є медичні показання, зуби слід пломбувати у будь-якому віці

Надія Августінова: якщо є медичні показання, зуби слід пломбувати у будь-якому віці

Надія Августінова: якщо є медичні показання, зуби слід пломбувати у будь-якому віці

Пломбування зубів – одна із найбільш затребуваних стоматологічних послуг нині. Видалення ушкодженої частинки зуба та заміна його пломбою дозволяє уникнути болю, запобігти поширенню хвороби на сусідні у зубному ряду та, врешті, втраті зуба. Однак, пломба – не вічна, а тому потребує заміни та реставрації. Про що слід знати – в інтерв’ю журналістам нашого видання розповіла лікарка “Фенікс-Дент” Надія Августінова.

Проблеми зубів лікуванням, а не видаленням, почали вирішувати ще за часів античності. Тоді перші пломби виготовляли із … бджолиного воску. Хоча до ефективності такого методу стоматологи нині скептичні. Згодом були суміші зі смоли й волосся та інші медичні інновації. Сьогодні, коли сучасна медицина має більше можливостей для розвитку, пломби виготовляють із фотополімеру, пластмаси, композитних та склоіномірних матеріалів.

Як та чим пломбувати зуб, на прийомі вам порадить лікар, – каже Надія Августінова. – Пломбувати важливо і корінні, і молочні зуби, якщо для цього є медичні показники. Бо “запустивши” ситуацію, ви (у кращому випадку) можете втратити зуб. В іншому – запустити хворобливий процес, що уразить тканини організму і лікування уже не обмежиться лише стоматологічним кріслом.

Наголошує лікарка на тому, що пломба – не панацея на все життя. За нею потрібно слідкувати та вчасно змінювати.

Першим “дзвіночком” до зміни пломби є біль у зубі. Його ви можете відчувати як у перші дні після пломбування (це йдеться про неправильно виконану процедуру), а й після тривалого носіння.

Якщо ви відвідуєте лікаря щопівроку, він може помітити всі зміни у вашій ротовій порожнині і порадить оптимальний час для зміни пломби, аби запобігти дискомфорту.

– Якщо вчасно не замінити пломбу, яка деформувалась, пошкодилась, розгерметизувалась чи просто зносилась, під нею можуть збиратися бактерії і це призведе до ще гірших наслідків, – наголошує пані Надія.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.