
Пломбування зубів – одна із найбільш затребуваних стоматологічних послуг нині. Видалення ушкодженої частинки зуба та заміна його пломбою дозволяє уникнути болю, запобігти поширенню хвороби на сусідні у зубному ряду та, врешті, втраті зуба. Однак, пломба – не вічна, а тому потребує заміни та реставрації. Про що слід знати – в інтерв’ю журналістам нашого видання розповіла лікарка “Фенікс-Дент” Надія Августінова.
Проблеми зубів лікуванням, а не видаленням, почали вирішувати ще за часів античності. Тоді перші пломби виготовляли із … бджолиного воску. Хоча до ефективності такого методу стоматологи нині скептичні. Згодом були суміші зі смоли й волосся та інші медичні інновації. Сьогодні, коли сучасна медицина має більше можливостей для розвитку, пломби виготовляють із фотополімеру, пластмаси, композитних та склоіномірних матеріалів.
– Як та чим пломбувати зуб, на прийомі вам порадить лікар, – каже Надія Августінова. – Пломбувати важливо і корінні, і молочні зуби, якщо для цього є медичні показники. Бо “запустивши” ситуацію, ви (у кращому випадку) можете втратити зуб. В іншому – запустити хворобливий процес, що уразить тканини організму і лікування уже не обмежиться лише стоматологічним кріслом.
Наголошує лікарка на тому, що пломба – не панацея на все життя. За нею потрібно слідкувати та вчасно змінювати.
Першим “дзвіночком” до зміни пломби є біль у зубі. Його ви можете відчувати як у перші дні після пломбування (це йдеться про неправильно виконану процедуру), а й після тривалого носіння.
Якщо ви відвідуєте лікаря щопівроку, він може помітити всі зміни у вашій ротовій порожнині і порадить оптимальний час для зміни пломби, аби запобігти дискомфорту.
– Якщо вчасно не замінити пломбу, яка деформувалась, пошкодилась, розгерметизувалась чи просто зносилась, під нею можуть збиратися бактерії і це призведе до ще гірших наслідків, – наголошує пані Надія.