Середа, 23 Листопада
Shadow
Головна » Актуально » » Надважка зима: коли у Шепетівській громаді чекати тепла в оселях

Надважка зима: коли у Шепетівській громаді чекати тепла в оселях

Надважка зима: коли у Шепетівській громаді чекати тепла в оселях

У Шепетівській громаді, так як і у всій країні, мешканці активно обговорюють питання початку опалювального сезону в домівках. Коли чекати тепла в будинках, журналісти інформаційного порталу «Хмельниччина північ» розпитали у міського голови Віталія Бузиля.

– Цьогоріч, у зв’язку з повномасштабною війною, зима буде надважкою. Однак, кожен на своєму місці прикладає максимум зусиль, аби в домівках було тепло. Наразі температурний режим дозволяє не вмикати опалення, що дасть змогу трішки приберегти газ. Хочу відзначити, що на весь опалювальний сезон 2022/ 2023 ліміти постачання природного газу для усіх міст будуть на 10% менші, ніж минулого сезону. У випадку їх перевищення тепловики повинні будуть платити за понаднормовий газ за ринковими цінами, які у десять разів вищі, – розповідає Віталій Бузиль.

Крім того, заступник міського голови Віталій Янушевський зазначив, що опалення включатимуть, коли протягом трьох днів середньодобова температура повітря становитиме +8°С та нижче.  А закінчиться опалювальний сезон, коли температура протягом трьох днів перевищуватиме цей показник.

Також у місті наразі відбувається реконструкція теплових мереж, тобто деякі котельні переобладнують на твердопаливні. З відомих причин адреси не називаємо, – додає заступник міського голови.

Зазначимо, що у ході повномасштабної війни в Україні уражено 334 об’єкти критичної інфраструктури у сфері теплопостачання: 322 котельні (310 пошкоджено та 12 зруйновано), 10 ТЕЦ (6 пошкоджено та 4 зруйновано) та 2 ТЕС.

Тарифи протягом опалювального сезону не підвищуватимуться. Мораторій, який запровадила Верховна Рада, діятиме під час воєнного стану в Україні та 6 місяців після його завершення. Забороняється підвищувати тарифи на: послуги з розподілу газу, теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання), послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.