Неділя, 5 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Низка європейських країн ввела локдаун: чи загрожує це Україні

Низка європейських країн ввела локдаун: чи загрожує це Україні

Низка європейських країн ввела локдаун: чи загрожує це Україні

Австрія, Словаччина, Чехія уже ввели локдаун на своїх територіях. У Баварії скасували Різдвяні ярмарки та готуються до посилення карантинних обмежень. Це пов’язано зі зростанням поширення COVID-19 серед людей.

Австрія, де фіксують рекордні захворювання на тлі нової хвилі COVID-19, із понеділка вводить обмеження для усіх своїх громадян (раніше обмеження діяли лише для нещеплених австрійців).

– У країні заклади освіти перейдуть в онлайн-формат, зачиняться ресторани, будуть скасовані культурні події. Людям не буде дозволено виходити з дому, за невеликими винятками, як-от за покупками предметів першої необхідності і для фізичних вправ, – передає Радіо Свобода.

Із першого лютого в Уряді країни анонсують обов’язкову вакцинацію. Наразі в Австрії один із найнижчих показників вакцинації – 65%. Локдаун для невакцинованих упровадять і в Словаччині, як передає Reuters.

Нові правила включають вимогу тестувати невакцинованих людей на робочих місцях у всіх регіонах, крім найменш постраждалих. Деякі послуги, зокрема ресторани, зіткнуться з додатковими обмеженнями в найбільш постраждалих регіонах, навіть для тих, хто щеплений, оскільки вони зможуть подавати лише їжу на винос.

Аналогічно посилюють карантин й Уряди інших європейських регіонів, де є висока кількість захворілих.

Локдаун став словом року у 2020. Його вживання зросло із лише 4 тисяч разів у 2019 році до понад 250 тисяч у 2020.

В Україні, де нині діє інтелектуальний локдаун, наразі про загальні обмеження не йдеться. Однак, в окремих містах та регіонах уже попередили мешканців про можливе посилення карантину. За даними МОЗу, станом на 20 листопада, у 19 областях, у тому числі на Хмельниччині, діють обмеження “червоної зони”.

На Хмельниччині наразі – один із найвищих відсотків захворюваності по Україні, за крайніми статистичними даними, станом на 12.00 19 листопада в Хмельницькій області зареєстрували 132222 лабораторно підтверджених випадки COVID-19. З них 7297 – діти, 5697 – медпрацівники. Також виявили 818 нових випадків захворювання:

  • 520 – Хмельницький район
  • 141 – Шепетівський район
  • 157 – Кам’янець-Подільський р-н

Одужало ще 1245 осіб:

  • 628 – Хмельницький район
  • 278 – Шепетівський район
  • 339 – Кам’янець-Подільський р-н


Кількість летальних випадків внаслідок ускладнень через COVID-19 в області – 2791. Зареєстровано 29 летальних випадків:

  • 16 – Хмельницький район
  • 5 – Шепетівський район
  • 8 – Кам’янець-Подільський р-н

Популярні пости