Середа, 17 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Об’єднані заради життя: як швейцарська Асоціація «Ukraine Hilfe Graubünden» допомагає українцям під час війни

Об’єднані заради життя: як швейцарська Асоціація «Ukraine Hilfe Graubünden» допомагає українцям під час війни

Об’єднані заради життя: як швейцарська Асоціація «Ukraine Hilfe Graubünden» допомагає українцям під час війни

Ранок четверга 24 лютого 2022 року змінив усіх українців та звіт загалом. Усі згуртувалися навколо кровопроливної війти, яку вже десятий місяць поспіль веде Російська Федерація на теренах України. І поки українська армія тримає фронт, волонтери всього світу об’єднують зусилля та ресурси, аби допомогти подолати гуманітарну катастрофу та забезпечити всім необхідним український народ, щоб пережити ці страшні часи. Журналісти інформаційного порталу «Хмельниччина північ» поспілкувалися із членкинею Асоціації «Ukraine Hilfe Graubünden» Анастасією Шинкаренко, яка є українкою, але вже п’ятий рік проживає у Швейцарії, аби дізнатися про діяльність організації та підтримку України впродовж усіх місяців війни.

– Із першого дня війни швейцарці зайняті збором та організацією гуманітарної допомоги та відправкою її до зони кризи. Зокрема, аби все було офіційно та прозоро, ми на початку березня 2022 року зареєстрували Асоціацію, основною діяльністю якої є й підтримка українського суспільства, яке постраждало внаслідок війни. У правлінні нашої мультинаціональної асоціації – четверо осіб, але її існування не було б можливим без потужної підтримки людей, яким небайдужа доля України та українців, – розповідає Анастасія Шинкаренко. – Всі ми об’єднані спільним бажанням – допомогти українцям, які постраждали від війни.

Тому Асоціація збирає фінансові пожертви від фізичних осіб та організацій, а також пожертви у вигляді різноманітної гуманітарної допомоги, яку донедавна відправляли до України. Наразі ж необхідні речі чи інвентар закуповують через офіційні українські благодійні фонди, аби уникнути часових та фінансових витрат на транспортування, а також підтримати українських виробників.

– У найкритичніші періоди на нашому складі, де збиралася гуманітарна допомога, на добровільних та безплатних засадах приходили десятки людей та сортували все необхідне, щоб якнайшвидше здійснити відправку. Перші вантажі з гуманітарною допомогою відвозили до Посольства України в Швейцарії. Згодом заручилися підтримкою Посольства та почали відправляти вантажівки самостійно. До кінця травня 2022 року в центрі уваги Асоціації «Ukraine Hilfe Graubünden» було збирання предметів гуманітарної допомоги, їх транспортування та розподіл в Україні. Наразі ми намагаємося працювати через офіційні українські благодійні фонди, які мають хорошу репутацію, та реалізовувати спільні проєкти вже на місці. Це дає можливість підтримати українську економіку, скоротити витрати при транспортуванні, а також в Україні вартість товарів нижча, завдяки чому ми можемо досягти оптимального ефекту від пожертвувань, – додає пані Анастасія.

Швейцарці працюють виключно у правовому полі і надають кошти офіційним благодійним організаціям в Україні. Тому, отримавши від друзів хороші відгуки про роботи Благодійного фонду Олександра Співака, звернулися з пропозицією співпраці та реалізували вже не один проєкт.

Перший проєкт, який ми спільно реалізовували з Благодійним фондом Олександра Співака, – це придбання наметів для жителів Київської області, чиї будинки були зруйновані і які змушені були ночувати просто неба, закарбувався в пам’яті найкраще, адже він був першим та хвилюючим. Але нам все вдалося, ми швидко закупили намети та роздали потребуючим, – наголошує волонтерка.

Наразі команда Асоціації «Ukraine Hilfe Graubünden» вже реалізувала десятки проєктів в Україні: вироблено та поширено кілька сотень пар взуття та білизни для переселенців, передано сотні тонн гуманітарного вантажу, закуплено та роздано медикаменти, закуплено будівельний матеріал для ремонту будівлі школи, придбано та роздано продукти харчування та воду нужденним. Загальна вартість допомоги складає понад 200 тисяч швейцарських франків.

– Під час Новорічно-Різдвяних свят дуже хочеться потішити малечу, яка проживає на Сході України та найбільше потерпає від війни, аби на обличчях дітей знову були посмішки, аби вони хоч на трішки забули про війну та пройнялися Новорічною казкою. Саме тому зараз реалізовуємо спільно з Благодійним фондом Олександра Співака проєкт, який передбачає придбання та поширення солодких подарунків для дітей із Херсонщини. Подаруночки вже сформовані та прямують до своїх отримувачів, – розповідає Анастасія Шинкаренко.

Щодо подальшої роботи, як зазначає Анастасія, Асоціація не зупинятиметься на досягнутому, а й надалі продовжує діяти та шукає нових партнерів та спонсорів, аби підтримувати найбільш вразливі верстви українського населення під час війни.

Дійсно, наразі надходжень стало менше, тому якщо хтось має можливість долучитися до співпраці та разом з нами допомагати й далі українцям, ми готові до спільної роботи, – наголосила пані Анастасія.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.