Вівторок, 6 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Пенсії для жителів Шепетівського району: скільки отримували та як планують реформувати систему

Пенсії для жителів Шепетівського району: скільки отримували та як планують реформувати систему

Пенсії для жителів Шепетівського району: скільки отримували та як планують реформувати систему

Станом на перше липня в Україні середній розмір пенсій зріс на 17%, про це повідомила Міністерка соціальної політики України Марина Лазебна. Де беруть кошти на підвищення та якою бачать пенсійну систему а Україні – далі у тексті.

Військові пенсіонери у середньому стали отримувати пенсії на 53% більші, аніж торік. Тепер, каже Лабезна, військові пенсіонери в Україні отримують у середньому майже 8 900 гривень.

Цього вдалося досягти завдяки цілеспрямованій роботі Уряду щодо:

  • індексацій пенсій;
  • послідовного охоплення пенсіонерів віковими надбавками до пенсії (людей 80+ в 2020 році, людей 75+ в 2021 році);
  • пришвидшення зростання мінімальних пенсійних і соціальних допомог в 2022 році.

У період з січня по червень цього року ПФУ (Пенсійний фонд України) отримав на 11% більше доходу, ніж за аналогічний період у минулому році. У гривневому еквіваленті ця сума складає 272,7 мільярда гривень доходів.

Українці, за аналізований період, сплатили Єдиного соціального внеску (ЄСВ) на 25 мільярдів гривень (або на 17,6 %) більше.

Але страхові внески після суттєвого зменшення у 2016 році та через демографічні тенденції вже ніколи не будуть достатнім джерелом фінансування повноцінної роботи системи загальнообов’язкового державного соціального страхування для того, щоб вона забезпечувала адекватний захист у літньому віці, у випадках настання хвороби, інвалідності, втрати годувальника.

Тому, як прямо передбачено у Конституції України, пенсійні виплати додатково фінансують з Державного бюджету.

Україна вже зараз на практиці впровадила елементи базового пенсійного доходу. І це не данина моді і навіть не частина нашої євроінтеграції, це адекватна відповідь на фактичні виклики, які ми маємо. Ми відтестували на практиці під час пандемії та воєнного стану, як це може працювати ефективно, як доповнювати страхові пенсійні виплати доплатами та допомогами, щоб вийти на базовий пенсійний дохід. Я маю на увазі «вікову лінійку» доплат до пенсії, яку ми впровадили за ініціативою Президента, адресні виплати з урахуванням стажу роботи. Ці заходи необхідно продовжити, реалізувати заплановані диференційовані за віком доплати в жовтні цього року для пенсіонерів віком 70+, а на 2023 рік передбачити базові гарантії для осіб старше 65 років, для людей з інвалідністю і тих, які втратили годувальника. Іншого шляху забезпечити мінімальні норми в пенсійному забезпеченні без підвищення внесків не існує. Тому, якщо ми хочемо гарантувати літнім людям мінімально необхідні для життя доходи, то маємо закріпити базовий пенсійний дохід системно на рівні законодавства. Щоб це була прозора, зрозуміла людям система, яка працює на рівні закону, а не постанов Уряду. Ми напрацювали необхідний законопроєкт і вже отримали схвальні висновки щодо нього від Світового Банку та Міжнародної організації праці. Але це про необхідний мінімум. А для гідного життя на пенсії маємо доповнити базові пенсійні гарантії всеохоплюючою системою пенсійних накопичень, які людина та її роботодавці будуть здійснювати, поки людина працює, і які будуть додатковим джерелом доходу людини після завершення трудової діяльності. Саме така формула – базовий пенсійних дохід плюс індивідуальні пенсійні накопичення – дає нашим нинішнім пенсіонерам необхідний захист, а нашим молодим людям – гідну пенсійну перспективу у власній країні, – прокоментувала Марина Лазебна.

Зараз у Мінсоцполітики також завершують роботу над проєктом закону про універсальну державну соціальну допомогу.

У цьому законопроєкті майже 2 мільйони родин, які виховують дітей, більше 5 мільйонів літніх людей та людей з інвалідністю одержать відповідь, на яку гарантовану державою допомогу вони мають право. Таким чином, ми впровадимо універсальну соціальну допомогу, яка консолідує різні види державної допомоги, передбачені наразі у понад 10 нормативних актах, які можуть надаватись людині протягом всього життєвого циклу. Це одночасно дозволить забезпечити виконання Конвенції МОП 102 про мінімальні норми соціального забезпечення, ратифікованої Україною, – зазначила Марина Лазебна.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.