26-річний Михайло Балюх – рятувальник з міста Красилів. У ДСНС він працює вже чотири роки, зараз є начальником варти.
У складі Зведеного загону Михайло прибув на порятунок після звільнення Херсону.
- Ми в’їхали у Херсон пізно ввечері. І найбільше мене вразило у ці хвилини – місто у повній темряві. Таке величне і таке темне місто. І, раптом, де-не-де наче багаття горить. Під’їхали ближче і дійсно – вогнище! Одразу біля під’їздів та на подвір’ях приватних будинків горить вогонь, а місцеві на ньому їжу готують… і це у XXI столітті! – поділився емоціями Михайло.
Рятувальник розповідає, його вразила пустка, до межі якої окупанти довели міських жителів, і важко було уявити, що це не найгірше, що змушені були пережити ці люди.
- Надзвичайно велика кількість української символіки. Не знаю, як ці люди її ховали під час окупації, але те, що ми побачили вже у денному світлі, – вражало. Українські стяги майоріли повсюди, люди носили їх у руках, кріпили на авто. Нас обіймали та раділи з нашої присутності, – каже рятувальник.
Після відносного затишшя у перші дні, росіяни розпочали пекло – гатили з усіх видів зброї по цивільній інфраструктурі, власне, як це відбувається і зараз.
Рятувальники з Хмельниччини розбирали зруйновані будинки, демонтували аварійні конструкції та евакуйовували мешканців будинків після чергових ворожих «прильотів. Віримо, що одного дня ми виженемо з нашої країни навалу загарбників і знову поїдемо на відпочинок до сонячного Херсону, а поки – зробімо усе, кожен на своєму місці, для допомоги українській армії та наближенню нашої перемоги.