Неділя, 26 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Плужненська ТГ: як багатодітним родинам отримати пільги з оплати житлово-комунальних послуг

Плужненська ТГ: як багатодітним родинам отримати пільги з оплати житлово-комунальних послуг

Плужненська ТГ: як багатодітним родинам отримати пільги з оплати житлово-комунальних послуг

У Плужненській громаді нагадують, що багатодітні сім’ї мають право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг (стаття 13 Закону України “Про охорону дитинства”). Як їх отримати – далі в матеріалі.

Родинам, які виховують трьох і більше дітей, надається 50-відсоткова знижка на оплату житла в межах норм, передбачених законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю), а також на користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та на вартість скрапленого балонного газу для побутових потреб, – розповідають у сільській раді.

Ці родини мають пільги й на вартість палива (у разі, якщо відповідні будинки не мають центрального опалення). Також пільги надаються багатодітним сім’ям, незалежно від виду житла та форми власності на нього. Призначається пільга на 12 місяців з місяця, коли таке право виникає.

Зазначена пільга може бути надана за умови, що розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї за попередні шість місяців, виходячи з розрахунку на одного члена сім’ї, не перевищує розміру доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги (у 2023 році це 3760 грн), – наголосили в установі.

Які документи необхідно подати, аби отримати пільги?

Документом, що підтверджує право багатодітної сім’ї на отримання пільг, є відповідне посвідчення. На його підставі багатодітна родина включається до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.

Багатодітним сім’ям, інформація про яких є в Реєстрі, пільга з оплати житлово-комунальних послуг оформляється на підставі: 

  • заяви про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу;
  • декларації про доходи сім’ї пільговика; 
  • довідки про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та / або кухонного вогнища на твердому паливі (у разі оформлення пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу).

У разі звернення за наданням пільги не за зареєстрованим, а за фактичним місцем проживання, до заяви додаються документи, що підтверджують факт проживання пільговика та членів його сім’ї за фактичною адресою (довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, договір оренди житла тощо).

Як звернутися:

  • собисто, звернувшись до обраного сервісного центру Пенсійного фонду України або до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, центрів надання адміністративних послуг;
  • поштою, на адресу органу Фонду;
  • online – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний застосунок Пенсійний фонд чи через портал “Дія”.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.