Вівторок, 7 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Поліомієліт паралізував дитину в сусідній області: чи загрожує він малечі Шепетівського району

Поліомієліт паралізував дитину в сусідній області: чи загрожує він малечі Шепетівського району

Поліомієліт паралізував дитину в сусідній області: чи загрожує він малечі Шепетівського району

Спускали собак та втікали городами. Так у селі Велика Омеляна на Рівненщині, де зафіксували спалах поліовірусу, зустрічали медиків, які мали оглянути місцевих дітей на ознаки хвороб. Про це у своєму фб-профілі повідомив головний санлікар регіону.

На початку жовтня в Україні підтвердити випадок паралічу в півторарічної дитини внаслідок поліомієліту. Її батьки свідомо відмовлялись від щеплень. Як виявилось згодом, ще шестеро дітей у родині захворіли. Поліомієлітом діти заразились, коли родина була у відпустці.

Що таке поліомієліт і чи загрожує він дітям півночі Хмельниччини?

Ми розпитали заступницю головного лікаря з охорони дитинства та материнства Шепетівського ЦПМСД, а за сумісництвом – лікарку-педіатриню, Лілію Гнатюк.

Поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання, яке викликає поліовірус. Найчастіше він вражає дітей віком до 5 років, тому щеплення, що є єдиним способом запобігти недузі, роблять із перших місяців життя, – розповідає лікарка.

Інкубаційний період поліомієліту триває до 35 днів.

Симптоми захворювання:

  • м’язова слабкість;
  • підвищення температури;
  • нудота та діарея;
  • гарячка;
  • менінгальні симптоми;
  • параліч.
Поліомієліт: чим небезпечний та чи допоможе вакцинація захиститися |  Українська правда _Життя

Поліовірус передається через заражені їжу чи воду, брудні руки, фекалії. Заразитись може кожен, проте, наголошує лікарка, у зоні ризику саме діти.

– Хвороба вражає нервову систему і може призвести до паралічу чи, навіть, смерті малечі, – говорить Лілія Нагорна. – Тому не варто нехтувати щепленнями та здоров’ям своїх дітей. Вакцинація проводиться двічі інактивованою вакциною ІПВ виробництва Франції та живою ОПВ виробництва Бельгії.

Востаннє хворих на поліомієліт у Шепетівському районі реєстрували 20 років тому. Однак, зараз, говорить медик, у дітей трапляються ускладнення від ГРВІ, зокрема, нейропатія (порушення ходи та функціонування нижніх кінцівок). Також фіксують невтішну статистику щодо ентеровірусної інфекції.

Популярні пости