Субота, 13 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Понад 3 000 жителів Хмельниччини заявили про домашнє насилля

Понад 3 000 жителів Хмельниччини заявили про домашнє насилля

Понад 3 000 жителів Хмельниччини заявили про домашнє насилля

Домашнє насилля – один із видів ґендерно-зумовленого. З таким видом насилля, у фізичній чи психічній формі, стикаються і чоловіки, і жінки. Говорити і заявляти до правоохоронних органів, якщо ви стали жертвою насилля, – потрібно, закликають фахівці.

У поліції Хмельниччини розповідають, цьогоріч понад три тисячі людей у регіоні повідомили про скоєне щодо них домашнє насилля. Поліціянти вже ведуть ці справи та, у площині закону, слідкують за кривдниками.

– Офіцери поліції постійно вживають заходи щодо протидії знущанням не лише фізичного, а й психологічного характеру. На сьогоднішній день на спецобліках правоохоронців перебуває 2422 мешканці Хмельниччини, схильні до скоєння правопорушень та злочинів в домашньому середовищі, — розповідає Олександр Сівко, начальник сектору протидії домашньому насильству Хмельницького райуправління поліції. — Упродовж січня-жовтня 2022 року працівники поліції задокументували 2936 правопорушень, правопорушень, передбачених ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) та винесли 392 термінових заборонних приписи стосовно кривдників.

Крім того, задокументовано 43 кримінальних правопорушення за ст. 126-1 (домашнє насильство) та 16 — за ст. 390-1 (невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або непроходження програми для кривдників) Кримінального кодексу України, що передбачає значно суворішу відповідальність від громадських робіт і аж до позбавлення волі.

Нагадуємо номери «гарячих ліній», за якими може звернутися кожен, хто потребує допомоги:

•    1578 – з питань протидії торгівлі людьми;

•    1588 – з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству дітей;

•    0800505501 (безкоштовно зі стаціонарних) – з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів;

•    527 (безкоштовно з мобільних) – з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.