У європейських країнах, зокрема, тих, що сусідять із Україною, фіксують грип птиці. Про це жителів громади інформують в адміністрації Понінківської ТГ. Про симптоми хвороби і те, що робити, якщо ваша птиця хворіє чи загинула, читайте далі.
В ряді країн Європи, прикордонних з Україною територіях, зареєстровано спалахи високопатогенного грипу птиці, – йдеться у повідомленні на офіційному сайті громади.
Грип птиці швидко передається між пернатими, від хворої до здорової пташки, у результаті ж інфікована птаха гине. До хвороби, кажуть фахівці, сприятливі всі види птиці та люди.
Збудником є вірус, який має унікальну здатність змінювати свою структуру. Джерелом інфекції є дикі та синантропні птахи (голуби, ворони, горобці, дикі качки), особливо водоплавні.
Серед клінічних ознак, які фіксують у заражених птахів:
- посиніння гребеня та сережок;
- загальне пригнічення;
- набряки;
- ураження дихальних органів (хрипке дихання) та шлунково-кишкового тракту (діарея).
Запобігти хворобі можна, обмеживши вигул та контакт з дикими птахами. Лікування від пташиного грипу наразі не розробили. Мешканців Понінківської ТГ закликають:
“Якщо у вас захворіла чи загинула птиця, негайно повідомляйте спеціаліста державної ветеринарної медицини, який обслуговує дану територію, або Полонську районну державну лікарню ветеринарної медицини за адресою: 30501, м. Полонне, вул. Князя Романа, 9.”