Неділя, 14 Липня
Shadow
Головна » Актуально » » Попри війну та задля країни: як працює український локальний бізнес

Попри війну та задля країни: як працює український локальний бізнес

Попри війну та задля країни: як працює український локальний бізнес

У лютому цього року в Україні минає два роки від початку повномасштабної війни росії, яка десять років тому вторглась в наші кордони. Паралельно прямій загрозі з боку окупанта, українські підприємства опинилися і під економічним тиском. Тому частина з бізнесів понесла збитки або ж збанкрутувала. Серед тих, хто “встояв” – лікувальні заклади. Чи є попит в українців на стоматологічні послуги, чи готові вони платити за якісну медицину? Ми поспілкувалися з директором клініки ”Фенікс-Дент” Григорієм Олійником про те, як працює їх підприємство сьогодні.

Команда “Фенікс-Дент” надає стоматологічні послуги, є провідними фахівцями у сфері ортодонтії та розвиває власну філософію бренду, впроваджуючи у регіоні ідею превентивного лікування. До повномасштабної війни, каже Григорій Олійник, їх заклад працював дещо за іншими алгоритмами. Все ж, вони зберегли ідею клієнторієнтованості, а тому кількість їх пацієнтів майже не змінилась.

  • У 2023 році кількість повторних звернень зросла на 4,3% від попереднього року ( це – 1 492 людини), – каже Олійник. – Кількість первинних пацієнтів – 591. Цей показник – дещо менший, аніж у 2022 році, зокрема, через те, що тоді частку пацієнтів складали ВПО (найбільше таких прийомів ми мали у березні – травні 2022 року), в тому числі, і ті люди, що проїжджали через місто транзитом. Тож, підсумовуючи, ми у 2023 році змогли витримати конкуренцію серед колег в Україні (адже до нас приїжджають із усієї країни та, до повномасштабної війни, з-за кордону), зберегти робочі місця, вчасно та в повному обсязі сплачувати соціальні внески, податки (на суму понад 2,6 мільйони гривень) та втілювати благочинні проєкти.

Серед наймасштабніших із тих, що реалізували “Фенікс-Дент” у минулому році, – соціальна ініціатива – допомога військовослужбовцям.

  • Майже від початку ведення бойових дій росією в Україні, у нас діє проєкт “Українці разом”, орієнтований на те, аби бізнеси створювали програми лояльності для наших Захисників та Захисниць (тоді це були учасники АТО/ООС). Ми були і є частиною цього проєкту, проте від початку повномасштабної війни на наших потужностях ми розширили масштаби стоматологічної допомоги військовим. При невідкладних станах ми лікуємо безкоштовно, в інших випадках – за знижено ціною. У минулому році ми провели таких прийомів на суму близько 400 тисяч гривень, – зазначає Григорій Олійник.

Також допомога на ЗСУ безпосердньо “Фенікс-Дент” та засновників підприємства за 2023 рік склала понад 350 тис. грн.

Попри війну та загрози для підприємства, “Фенікс-Дент” продовжує програму розвитку та додаткової освіти кадрів. Так, минулоріч представники команди брали участь у форумі власників та керівників клінік, у щорічному маркетинг-форумі та у понад 20 різноманітних майстер-класах, які проводилися провідними стоматологічними школами України.

  • Також активно розвивали свою фаховість наші провідні ортодонтки – Надія Сондей та Діана Костюк. Пані Надія завершила кількарічний міжнародний навчальний проєкт за методологією «FACE», пані Діана тепер може працювати з елайнерами, адже пройшла для цього відповідне навчання, а також вона була доповідачкою науково-практичної конфернеції молодих ортодонтів, – додає Григорій Олійник.

Не лише навчаються, а й впроваджують освітні ініціативи: команда “Фенікс-Дент” долучилась до присвяченого превентивній стоматології проєкту від ГО “Зубні лікарі”.

  • Це наша спільна цінність – пропагування превентивної стоматології, насамперед, через культуру регулярної професійної гігієни ротової порожнини, – каже Григорій Олійник. – І наші старання уже мають практичний результат. Показник гігієнічних процедур у порівнянні, навіть, із довоєнними роками, зріс більш, ніж на 40%. І що особливо приємно: значна частина людей, особливо молодь, вже сама починає стежити за своєчасністю профоглядів та гігієн. Адже, наприклад, у 2018 році, коли ми запускали цей проєкт, в більшості випадків рекомендація провести гігієну викликала «подив».

Враховуючи потребу ринку, каже Григорій Олійник, цей та ще деякі інші проєкти вони втілюватимуть і в 2024 році. Також планують продовжити розвиток клініки та її працівників. Аби втримати фахівців, відповідно до ситуації в країні, також планують збільшення зарплат.

  • Зважаючи на велику невизначеність щодо результатів війни і розгубленість суспільства, зараз надзвичайно складно прогнозувати результати майбутнього року. Однак, задачі мінімум на цей рік: досягнути зростання базових показників підприємства більше, ніж на 4,5%, забезпечити зростання заробітної плати медикам у річному вимірі (жовтень 24 до жовтня 23) майже вдвічі, – розповідає Григорій Олійник.

Основні зусилля, каже директор, їх підприємство спрямує на організацію навчання персоналу, вдосконалення навиків: не лише лікування, а й спілкування, планування роботи, забезпечення вивчення досвіду роботи інших клінік тощо.

Щоб бути максимально корисними для своїх клієнтів, оновлять матеріально-технічну базу клініки

  • Так само визначилися з мінімальним переліком нового обладнання (в першу чергу, яке покращить процес збору даних та діагностики) і провели попередні консультації з постачальниками). Є ще ряд планів, про реалізацію яких ми мріємо, але поки що про них ми мовчимо, але постійно працюємо над тим, щоб повідомити про початок їх реалізації – в цьому проєкті поки що не всі обставини залежать від нашої волі, – коментує директор.

Григорій Олійник підсумовує: планів вони, справді, мають чимало, а головне – у “Фенікс-Дент” є вмотивована команда фахівців.

Популярні пости