Вівторок, 9 Серпня
Shadow
Головна » Актуально » » Посвята у джури: майже сотня юних славутчан вступила до лав козацтва

Посвята у джури: майже сотня юних славутчан вступила до лав козацтва

Посвята у джури: майже сотня юних славутчан вступила до лав козацтва

Напередодні Дня захисників та захисниць України, Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва, Дня створення УПА, які в Україні відзначаються сьогодні, 14 жовтня, в освітніх закладах Славутської ТГ відбулася посвята учнівської молоді в джури.

Споконвіку Україна пишалася своїми козаками, які її любили як неньку, величали й захищали в усі часи, коли загрожувала небезпека. Козацтво – це українське минуле, сучасне і майбутнє, – коментують у Славутській міській раді.

До славетного козацького воїнства було прийнято 94 учня. Крім цього, до лав козацтва вперше, з нагоди Дня захисників та захисниць, вступили дівчата-берегині.

Майбутні козаки давали клятву готувати себе розумово, фізично і морально, чесно і віддано служити українському народові, козацтву в ім’я утвердження незалежності і розвитку України.

З давніх-давен 14 жовтня вважалося особливим. Історично у цей день проводилися вибори гетьмана, скликалися козацькі ради, віддавали шану і данину усім, хто захищав рідну землю. Ваше завдання – добре навчатися, готувати себе фізично, морально і духовно, бути достойним громадянином своєї Батьківщини. Ви сьогодні прийняли свідоме рішення – стати джурами. Ви розумієте те, що потрібно поважати історичне минуле свого народу, цінувати його традиції та звичаї, оберігати єдність козацтва, сповідувати найвищі моральні цінності, навчатися та стати справжніми козаками. Щиро дякую батькам та педагогам за виховання справжніх патріотів України, – додав Василь Сидор, отаман Хмельницького округу МГО «Козацтво Запорозьке» та міський голова Славути.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.