Середа, 19 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Прем’єр-міністр України: новий тариф на електроенергію не покриває ринкову вартість

Прем’єр-міністр України: новий тариф на електроенергію не покриває ринкову вартість

Прем’єр-міністр України: новий тариф на електроенергію не покриває ринкову вартість

Новий тариф на електроенергію не покриває ринкову вартість. Ринкова вартість електроенергії коливається сьогодні в районі 7-8 грн. Про це зазначив сказав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини».

  • Ми встановили тариф 4,32, виходячи з найдешевшої собівартості “Енергоатому” та “Укргідроенерго”. Плюс входить собівартість доставки людям з двох компонентів. І це найнижча собівартість найдешевшої електроенергії, яка є у нас у державі і яка сьогодні доступна, — зазначив прем’єр-міністр.

За словами Шмигаля, держава платить близько 90 млрд грн для того, щоб забезпечити цю неринкову ціну для населення. Також він наголосив, що тариф 4,32 грн/кВт-год зафіксовано на один рік, він забезпечений субсидіями.

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів вирішив з 1 червня 2024 року підвищити на 80% тариф на електроенергію для побутових споживачів, які споживають на місяць понад 100 кВт-год. Попередньо повідомлялося, що передбачається збільшення тарифу з 2,64 грн до 4,8 грн/кВт-год для споживачів, які використовують понад 100 кВт-год. Водночас для споживачів, які використовують менше електрики, тариф не зміниться.

Але фактично з 1 червня єдиний тариф на електроенергію для населення становить 4,32 грн/кВт. Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду 31 травня. Новий тариф діятиме з 1 червня 2024 року до кінця квітня 2025 року, тобто менше року.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.