П’ятниця, 23 Лютого
Shadow
Головна » Актуально » » Питання дня: чи можна ставити брекети дітям?

Питання дня: чи можна ставити брекети дітям?

Питання дня: чи можна ставити брекети дітям?

Ортодонтичне лікування – питання, що турбує багатьох, особливо батьків. Адже, піклуючись про здоров’я посмішки своєї малечі, вони бояться проґавити ось те “вчасно” і водночас хвилюються, аби не нашкодити надмірним втручанням.

  • Особливо лячно, коли читаєш, чуєш чи бачиш новини про те, як дитина постраждала у стоматологічному кріслі, – коментує наша читачка Олена, мама 4-річної донечки.

Жінка хвилюється, адже її малеча має передумови до викривленого прикусу, але боїться морально травмувати власну дитину у такому юному віці. Проконсультуватися ми вирішили у Діани Костюк, лікарки-ортодонтки клініки “Фенікс-Дент”. Тож, усе, що ви хотіли запитати про брекет-системи для дітей – у цьому тексті. Наше ключове питання: “Чи можна їх ставити дітям взагалі?”.

ЧИ “СТРАШНО”, КОЛИ МОЛОЧНІ ЗУБКИ РОСТУТЬ НЕРІВНО І НЕЩІЛЬНО

  • Залежно від віку, певні проміжки між молочними зубками – нормально. Адже дитина росте, а отже, разом з нею збільшуюється і її щелепа. Зубки залишаються у тому розмірі, у якому вони прорізалися. Тож, якщо у віці 2-4 рочки у дитинки нещільні зубенята, не хвилюйтеся, – каже Діана Костюк. – Але, якщо батьки помічають суттєве викривлення (один зубчик заходить на інший, зубки перекривають одне одного, або ж навпаки – ростуть у різних напрямках), це – сигнал звернутися до стоматолога.

Діана Костюк пояснює: на формування зубного ряду впливає як генетика, формування дитини в утробі мами і процес народження, так і набуті дитиною стоматологічні звички.

  • Це – прикладання до грудей; те, чи смокче дитина пальчик, гризе олівці тощо. Такі речі можуть деформувати прикус, – каже лікарка.

Щоб не хвилюватися, радить Діана Костюк, варто консультуватися зі стоматологом з моменту появи у дитини перших її молочних зубів.

ЧИ ЗАГРОЖУЄ ДИТИНІ ЛІКУВАННЯ ТА КОРИГУВАННЯ ПРИКУСУ У РАННЬОМУ ВІЦІ?

Діана Костюк пояснює, що корекція прикусу у ранньому віці – лише плюс. Це нічим не загрожуватиме вашій дитині.

  • Чим раніше ми будемо впливати на прикус, мʼязи щелеп, тим ефективніше буде лікування. У віці дитини 18 – 36 місяців ортодонтичне лікування полягає в міогімнастиці мʼязів щелеп – комплексі вправ для щелепно-лицьових м’язів. Її проводять для лікування чи запобігання зубощелепних аномалій у тимчасовому і змішаному прикусі, – зазначає лікарка.

Коли молочний прикус уже сформувався, лікар може лише спостерігати та давати рекомендації з корекції харчування та стоматологічних звичок.

  • Уже, коли дитина стане старшою, прикус коригується за допомогою пластинок чи брекетів. Наголошую: це – безпечно. Але якщо ви сумніваєтеся в лікареві, проконсультуйтеся у декількох фахівців у сфері. Тоді, маючи декілька фахових думок, ви можете приймати виважене рішення, – додає пані Діана.

Лікарка підсумовує: якщо вчасно проконсультуватися з фахівцем та розпочати курс лікування, то прикус дитини можна скоригувати без брекет-системи. Тож, не забувайте про візит до стоматолога щопівроку та будьте певні у своєму здоров’ї.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.