Середа, 25 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » Реєстрація транспортного засобу по-новому: в Україні змінюють правила

Реєстрація транспортного засобу по-новому: в Україні змінюють правила

Реєстрація транспортного засобу по-новому: в Україні змінюють правила

В Україні з 14 грудня набувають чинності відразу дві відповідні постанови Кабінету міністрів України №1019 та №1299. Про це повідомили в Головному сервісному центрі МВС. Там зазначили, що українці зможуть вибирати, як звернутись за послугами: онлайн чи офлайн. Це є головною метою змін.

Перша зміна стосується експертного дослідження транспортного засобу, яке проводить Експертна служба МВС. Воно виокремлюється з процедури реєстрації в сервісному центрі МВС. Виокремлення не означає скасування. Тепер його треба проходити до того, як звертатись за послугою реєстрації та перереєстрації транспортного засобу, — розповів Володимир Баранець, заступник начальника Головного сервісного центру.

Таке виокремлення, як зазначив заступник, дозволить у майбутньому реєструвати авто онлайн. Для цього знадобляться два смартфони чи комп’ютери — власника та покупця.

Оскільки єдиний крок, який не можна було провести онлайн, — це був огляд в експертів, то виокремлення цієї процедури дозволяє перенести реєстраційні дії з авто в онлайн, — пояснив Володимир Баранець.

Таким чином, алгоритм реєстрації авто в Україні при купівлі-продажу авто тепер стає таким: спочатку варто звернутись до Експертної служби МВС та отримати їх висновок про транспортний засіб. Потім 2 сторони, власник та покупець або їх представники, із чинним висновком звертаються до сервісного центру МВС і проводять перереєстрацію транспортного засобу. Або також це можна буде зробити онлайн.

Ще одна важлива зміна пов’язана з тим, що можна відмовитись від пластикових бланків свідоцтва про реєстрацію транспортного та пластикового бланку посвідчення водія. При замовленні онлайн послуги обміну посвідчення водія або онлайн-послуги перереєстрації транспортного засобу можна вибрати опцію без виготовлення фізичного документа — тільки цифровий. Тобто, в Україні цифрові документи Е-посвідчення водія та Е-свідоцтво про реєстрацію транспортних засобів стають не просто так само чинними, як і фізичні документи, а можуть бути єдиними наявними, які дозволяють керувати транспортним засобом, — зазначив Володимир Баранець.

Відзначимо, алгоритм оформлення таких електронних документів охоплює повну перевірку, всебічне опрацювання заявки адміністратором сервісного центру МВС. Але на офісі, без особистого контакту з замовниками послуг. Тобто, відбувається перевірка даних за всіма потрібними базами й тільки потім схвалення заявки або ні. Якщо є в базах даних якась інформація, що перешкоджає наданню послуги, то така заявка буде відхилена.

Укладати договір купівлі-продажу онлайн буде так само безпечно, як і прийти ногами в сервісний центр МВС і зробити це особисто, з точки зору процесів перевірки заявки нашими адміністраторами. Або замовити обмін посвідчення водія онлайн через Електронний кабінет водія так само безпечно, як і офлайн, – наголосив заступник начальника Головного сервісного центру МВС.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.