Я – поганий приклад з досягаторства. Не діють на мене мотивуючі заклики. Успішного успіху вже давно не прагну. Заробити всі гроші світу – теж не про мене.
Іноді я жартую, що досягаю своїх цілей та мрій не завдяки, а всупереч. Всупереч відсутності стратегій і планів, всупереч вигідним пропозиціям, всупереч прогнозам бувалих.
Як в мене це виходить? Ділюся секретами та лайфхаками.
1. Власна ціль, мрія дають потужну енергію. Таку, яку, здається, ніщо не зупинить. Навіть, якщо часом страшно, сумніви роздирають, близькі люди не підтримують, здатися все одно не вийде. Бо в цьому випадку страшніше не спробувати взагалі, ніж відмовитися. А ось, якщо ціль позичена, то добровільна здача у полон прокрастинації – шикарний вихід.
2. Зовнішня мотивація не працює. Лише сильна внутрішня мотивація дає необхідний ресурс на досягнення. Це виглядає, ніби пульсуюча жилка, яка постійно качає енергію. А внутрішня мотивація виходить лише з власних бажань, цінностей, пріоритетів.
3. Спочатку робити головне. Навіть, якщо воно поки не термінове. Дрібниці мають здатність зачіплюватися за головні справи і вирішуватися по ходу. А от навпаки цей фокус не працює.
4. Їсти слона по шматочках. Тут два головних моменти: перший – поділити на шматочки, другий – почати їсти і ретельно пережовувати. Хоча є ще третій – зупинитись вчасно, щоб не об’їстися.
5. Планувати відпочинок. Обов’язково! Якщо хоч раз організм здобув перемогу через виснаження, втому, подолання і це йому не сподобалося, то наступний подвиг станеться не скоро.
6. Під’єднувати до процесу фізичні навантаження, які наповнюватимуть позитивом та енергією. Це така собі медитація у русі. Креативні рішення та оригінальні ідеї гарантовані. Гнучкість тіла = гнучкість розуму.
7. Створити плейлист музики, під час якої хочеться зірватися з місця і почати творити й витворяти. Не плутайте з музикою, яку подобається слухати, під яку хочеться підспівувати, і, не дай Бог, пустити сльозу. Я рекомендую музику дії.
8. Домовитися із надійною людиною, яка щодня чи за потреби (ви ж себе краще знаєте) буде слухати про ваші успіхи, болі, злості, заздрощі, радості. Тобто, весь спектр емоцій, який варто виразити, проговорити, видихнути. В мене у цьому пункті приходило найбільше інсайтів, які допомагали скорегувати свої думки, дії і досягти цілі з мінімальними втратами.
9. Бувати на самоті. Сама із собою, своїми думками та почуттями. Пити з собою каву, вести розмови з душею та вищими силами. Просто розслабитися і відчути себе. Адже жіночий шлях до цілі – це як чудова пригода, а не виснажливе полювання.
10. У кожного «хочу» є своє «потрібно». У кожного «так» є своє «ні». Тому заграватися у гру «Роби лише те, що хочеш» небезпечно. В цьому питанні чимало тонких граней, яких вистачить на тему окремого допису.
А ось писати чи не писати плани – питання для мене відкрите. У більшості випадків починаю їх писати і намагаюся «кров з носа» їх дотримуватися. За кілька днів все грає, як оркестр без фальші. План якимось чином стає мною і звучить в мені отим самим оркестром. Тому писати його я благополучно перестаю.
І найголовніше – кайфуйте від магії процесу реалізації мрій та цілей!