Неділя, 6 Жовтня
Shadow
Головна » Актуально » » Що робити, якщо молочні зуби не випадають вчасно: пояснює стоматологиня “Фенікс-Дент” Надія Августінова

Що робити, якщо молочні зуби не випадають вчасно: пояснює стоматологиня “Фенікс-Дент” Надія Августінова

Що робити, якщо молочні зуби не випадають вчасно: пояснює стоматологиня “Фенікс-Дент” Надія Августінова

З молодшої школи до пубертату: прикус людини поступово оновлюється з молочного на постійний. У цей період особливо звертаємо увагу на стоматологічну гігієну дитини та тримаємо контакт з лікарем, адже від гармонійної зміни зубів залежить і коректний прикус вашої малечі, і її здоров’я загалом.

Надія Августінова, лікарка зі стажем у 1 000+ посмішок малечі, пояснює: зубчик може випасти самостійно, але трапляються ситуації, коли йому потрібна допомога.

  • У жодному разі це не повинні бути підручні методи, як-от нитка чи пальці. Натомість – довірте цей важливий процес медику, а зубчик потім – зубній феї, аби про цей етап ваша дитина мала лише хороші спомини та жодних проблем, – каже пані Надія.

Процес випадіння молочних зубів переважно розпочинається у період 6-7 років. В індивідуальних випадках, і це – норма, зубчик може випасти раніше – у 5 років, або ж пізніше – у 8.

  • Зубчики випадають за порядком їх прорізування: центральні різці нижньої та верхньої щелеп. Далі, так само спершу на нижній щелепі, а потім на верхній – бічні різці, малі моляри, ікла та другі моляри, – розповідає Надія Августінова і додає, – до процесу зміни молочного прикусу на постійний варто підготувати дитину морально. Важливо, аби увесь процес був під моніторингом вашого стоматолога.

Зуб може певний час хитатися і не випадати, може кришитися і випадати частинами, іноді у малечі набрякають ясна. Ці випадки можуть бути у межах норми, а в окремих ситуаціях – свідчити про те, що щось пішло не за сценарієм. Тож аби запобігти неправильному прикусу чи запальному процесу та хворобам зубів, краще одразу звернутися до стоматолога.

Популярні пости