Понеділок, 5 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Шепетівчани відзначають 77 річницю визволення міста в часи ІІ світової війни

Шепетівчани відзначають 77 річницю визволення міста в часи ІІ світової війни

Шепетівчани відзначають 77 річницю визволення міста в часи ІІ світової війни

11 лютого об 11:30 відбудеться урочисте покладання квітів до пам’ятника Вічного вогню на вулиці Героїв Небесної Сотні на знак пам’яті воїнів, загиблих у боях за Шепетівку в період ІІ світової війни. Представники державної влади та органів місцевого самоврядування від імені усієї громади схилять голови в шані до мужності та жертовності вояків.

За свідченням історичних джерел, в кінці січня 1944 року в межах Рівненсько-Луцької наступальної операції І Українського фронту розпочалися бої за потужний залізничний вузол. 2 піхотних та 1 танкова дивізії, а також кілька спецпідрозділів з боку окупантів протистояли 148 Чернігівській стрілецькій дивізії та полку 226-ї Глухівсько-Київської стрілецької дивізії. Червоноармійці в ході запеклих боїв зайняли частину міста, проте під шквалом вогню противника поступово втратили позиції.

Військове командування 60-ї армії посилило штурмові сили. Завдання оволодіти Шепетівкою одержали три стрілецькі дивізії 18-го стрілецького корпусу. До них, за рішенням командуючого армії, долучився 4-й гвардійський танковий корпус. Прикриття вогнем здійснювали артилеристи 1889-го самохідного гарматного полку, 98-й мінометний полк, 5-й авіаційний полк та 2 бронепоїзди.

Було переглянуто та змінено тактику наступу. Замість прямого наступу війська отримали наказ оточити місто, а тоді знищити супротивника. Після того, на основі даних ретельної розвідки, штурм було розпочато 10 лютого одночасним наступом у 3-х напрямках. Це дозволило роз’єднати ворожі сили та розпочати їх знищення. Оточені ворожі війська ввечері зробили спробу контрнаступу, проте всі їх атаки були відбиті.

Цілу ніч на вулицях міста тривали запеклі бої. 11 лютого Шепетівка була повністю звільнена від фашистських загарбників. Ще більше тижня ворожі сили шаленими зусиллями намагалися відновити втрачені позиції, проте безуспішно.

Німецька армія в боях за Шепетівку понесла великі втрати. Ворог залишив 3180 трупів солдатів та офіцерів, було підбито 47 танків, захоплено 67 гармат, 83 міномети, 140 кулеметів. Радянські війська також мали значні втрати у цих боях. У чотирьох братських могилах сьогодні покоїться 1713 бійців Червоної Армії.

За матеріалами Олександра Лукашука, наукового співробітника Музею пропаганди

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.