Неділя, 23 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Шепетівщина перейде на літній час

Шепетівщина перейде на літній час

Шепетівщина перейде на літній час

Свої годинники на годину вперед ми переведемо вже за тиждень – 28 березня.

Верховна рада України у другому читанні “провалила” голосування відповідного закопроєкту. Він набрав 212 з необхідних 226 голосів.

Переходити чи ні?

Поділ часу на “зимовий” та “літній” в Україні закріпився 1996 року, коли тогочасний Кабмін підтримав постанову  №509 “Про порядок обчислення часу на території України”. 

Вважалось, що цей “перехід” відповідає світловому дню та допомагає економити електроенергію, проте, за оцінками науковців, вдається зекономити лише 0,34% електроенергії.

Противники переведення годинників зауважують, що ця “година туди-сюди” впливає на біоритми людини, та в цілому пригнічує здоров’я.

Чому це вирішує Рада?

Законопроєкт нардепа-хмельничанина Руслана Стефанчука про те, аби закріпити стабільний час в Україні, депутати розглянули та прийняли за основу у першому читанні 3 березня. Проте не зійшлись на тому,чи переходити з “зимового” на “літній” в цьому році.

Ідея Стефанчука у тому, аби закріпити “зимовий” час (поясу UTC+2), так званий, “Київський час”.

UTC+2
Київський час – час часової зони, в якій розташована столиця України (місто Київ), що відповідає другому часовому поясу в шкалі Всесвітнього координованого часу “UTC+2”.

Адже літній період UTC+3 співпадає із Російським часовим поясом, котрий та встановила на окупованих Східних територія та в Криму.

Не всі депутати згодні з “вічним зимовим часом”.

Ми робимо це раптово, створюючи хаос для транспорту і бізнесу, – сказав депутат Володимир В’ятрович.

Окремі активісти, серед який Тетяна Чорновіл, також обурюються раптовим рішенням лишитись на UTC+2. Активістка переконує, так електрики споживатимуть ще більше.

За «зимовим часом» захід сонця в кінці серпня над Києвом о 18.40, а над Маріуполем темніти в кінці серпня буде взагалі трохи по шостій. Таким чином, буде нестача «зеленої генерації» ввечері, коли вона найпотрібніша, а також буде раніше включатися комунальне та побутове освітлення, – пише Тетяна.

Рада розглядатиме цей законопрєкт у другому читанні.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.