П’ятниця, 28 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » Шепетівщина туристична: у громадах півночі Хмельниччини розвиватимуть новий напрям роботи

Шепетівщина туристична: у громадах півночі Хмельниччини розвиватимуть новий напрям роботи

Шепетівщина туристична: у громадах півночі Хмельниччини розвиватимуть новий напрям роботи

Хмельниччина приваблива для туристів не лише вже відомими локаціями. Зокрема її північний регіон, Шепетівський район, може стати туристичною атракцією для гостей краю у понад двадцяти різних векторах. Про це сьогодні на робочій зустрічі говорили представники ініціативної групи з розвитку туризму в регіоні, представники відповідального бізнесу, керівники лісових господарств, громад, району та профільні фахівці області.

Важливо, що наша зустріч відбувається не для «галочки», адже спільними зусиллями і дієвими кроками згуртовано ми зможемо робити корисні справи для розвитку громади, створення нових робочих місць. Шепетівський район має бути відомим не лише в області, а й по всій країні, – розпочав зустріч голова РДА Анатолій Катеренчук.

Тетяна Василик, голова правління Благодійного фонду Олександра Співака, співініціаторка проєкту презентувала присутнім переваги розвитку туризму в регіоні та окреслила результати, яких можуть досягти громади.

– Ми не звикли асоціювати туризм з нашим районом, але треба подивитися свіжим поглядом на наші ресурси. Шепетівський район має усі перспективи для розвитку цього напряму, – прокоментувала Тетяна Василик. – Туризм дає поштовх на розвиток місцевих бізнесів та підприємств, створення нових робочих місць, а звідси – наповненість податками бюджетів громад, розбудова інфраструктури, благоустрою тощо.

Про це свідчить не лише статистика, а й особистий досвід. Таким ділилась директорка Агенції місцевого розвитку з Нетішина Тетяна Миколайчук. Вони вже мають напрацювання туристичних маршрутів, окремі з яких почали реалізовувати.

– Ми напрацювали ідеї розвитку десяти ключових магнітів Нетішинської міської ТГ. Це локації, що приваблюють туристів та слугують для розвитку популярності нашої громади. Головне – побачити вже звичні речі під незвичним кутом, – розповіла Тетяна Миколайчук.

Такі ж десять магнітів (підприємства, крафтові майстри, локації, туристичні маршрути тощо) планують напрацювати в кожній громаді. Наступним кроком має стати уніфікація цих об’єктів на спеціальному сайті. Для цього планують створити мапу атракцій із фото-  та відеопрезентацією таких.

Серед ключових локацій присутні розглянули приклад палацу Сангушків в Ізяславській ТГ та еко-стежки в Національному природному парку «Мале Полісся». Під час наради присутні напрацювали дорожню карту роботи, визначили етапи та терміни їх реалізації.  

Також на зустрічі була присутня помічниця народної депутатки України Олени Копанчук Ольга Філіпова. Вона розповіла про досвід відвідування їх командою громад під час робочих поїздок і висловилась на підтримку реалізації цього проєкту.

Ми докладаємо всіх зусиль та робимо все від нас залежне для підтримки краю, – сказала Ольга Філіпова. – Однак, без ініціативи громад та самоврядування мало що може вдатись. Тому дуже приємно, що громади на місцевому рівні готові працювати та розвиватись.

Одним із перших кроків реалізації проєкту стало підписання меморандуму про співпрацю усіма присутніми керівниками РДА, Шепетівської районної ради та очільниками 18 громад Шепетівського району.

Ідея щодо розвитку туризму надзвичайно цікава та необхідна. Це – той напрямок, який сьогодні потрібно розвивати та спільно працювати над ним. Повністю підтримую ініціативу, переконаний, що підписаний меморандум відкриє багато можливостей для соціального та  культурного розвитку регіону, – прокоментував міський голова Шепетівської ТГ Віталій Бузиль.

Також серед підписантів – керівники лісових господарств, НПП «Мале Полісся», музейники краю, представники громадського активу регіону. До підписання долучився інформаційний портал «Хмельниччина Північ». 

На зустрічі були присутні й активні підприємці краю: Валентина Яцух (ресторанний комплекс «Олімп»), Віктор Степанюк (стоматологічна клініка “VSD”). Вони запропонували розширити коло підписантів на сегмент соціально-відповідального бізнесу. Найближчим часом має відбутись робоча зустріч, участь у якій візьмуть 30 активних підприємців регіону.

Сьогоднішній діалог, як й ініціатива розвитку туризму Шепетівщини, є важливим кроком у розвитку нашого регіону, – підсумував заступник голови Шепетівської РДА Олександр Мельник. –  Свідченням цього є результат нашої зустрічі – підписаний багатосторонній меморандум. Приємно, що ми всі об’єднуємось заради успішного майбутнього півночі Хмельниччини.

Популярні пости