Субота, 9 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Шепетівщина: в РДА пояснили, що робити, якщо змушують платити за безоплатні послуги

Шепетівщина: в РДА пояснили, що робити, якщо змушують платити за безоплатні послуги

Шепетівщина: в РДА пояснили, що робити, якщо змушують платити за безоплатні послуги

В Україні діє система медичних гарантій, що дає змогу нашим громадянам отримувати безкоштовні медпослуги. Які входять до цього переліку та куди звертатися, якщо вас змушують платити, – пояснюють у Шепетівській РДА.

Програма медичних гарантій — державна програма, що має на меті забезпечувати потреби пацієнта щодо отримання якісної медичної допомоги за основними напрямками, незалежно від його фінансової спроможності та стану здоров’я. Програма державних гарантій медичного обслуговування населення поширюється на всі заклади охорони здоров’я незалежно від того, хто власник закладу; на підприємців, які ведуть медичну практику та уклали договір з НСЗУ, а також на тих суб’єктів господарювання, хто веде роздрібну торгівлю лікарськими засобами згідно з укладеним договором про реімбурсацію з НСЗУ. Реімбурсація – спеціальний механізм, який дозволяє повністю або частково відшкодувати вартість лікарських засобів, які відпустили пацієнту за рецептом за програмою «Доступні ліки». Оплачують засоби з Державного бюджету України.

До переліку безоплатних для пацієнта медичних послуг на первинному та спеціалізованому рівнях медичної допомоги, а також медичної допомоги пацієнтам із COVID-19 входять і базові аналізи. Направлення на такі можна отримати через свого сімейного лікаря.

Решту аналізів за наявності електронного направлення можна зробити безоплатно на амбулаторному рівні. Електронне направлення виписує лікуючий лікар або лікар первинної ланки, або вузький спеціаліст.

Краян закликають не вірити твердженням, що:
● за аналізи потрібно платити, а безоплатні аналізи лише у вашій лікарні за місцем проживання;
● потрібно сплатити благодійний внесок (наприклад, при госпіталізації);
● лише за умови сплати благодійного внеску, частину аналізів роблять
безоплатно;
● безоплатно було б у стаціонарі, а на амбулаторному лікуванні все платно…

У такому разі слід відстоювати свої права. Це можна зробити за алгоритмом:

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.