Четвер, 1 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Шепетівська міська рада повідомила про зміни та розміри прожиткового мінімуму

Шепетівська міська рада повідомила про зміни та розміри прожиткового мінімуму

Шепетівська міська рада повідомила про зміни та розміри прожиткового мінімуму

З 1 липня 2022 року відбудеться зміна прожиткових мінімумів. Про це інформує Шепетівська міська рада.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб становитиме 2600 гривень. Передусім, для клієнтів центру це позначиться на їх праві на отримання безоплатної вторинної правової допомоги. Адже одним із суб’єктів такого права є ті, чий середньомісячний дохід за останні півроку не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму. Для працездатних осіб це 5200 гривень, – зазначають у міськраді.

Для непрацездатних осіб (осіб з інвалідністю та пенсіонерів) прожитковий мінімум буде встановлений у сумі 2027 гривень. Тобто, право на безоплатну вторинну правову допомогу особи пенсійного віку набудуть, якщо їх середньомісячний дохід (пенсія, субсидія, орендна плата за земельну ділянку тощо) не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму – 4054 гривні.

А ось для осіб з інвалідністю враховується лише пенсія (чи відповідна соціальна допомога) за останній місяць. Для отримання відповідних послуг вона не має перевищувати таку ж суму. Для дітей прожитковий мінімум встановлений залежно від їх віку. Для молодших шести років це 2201 грн, а для вікової групи 6-18 років – 2744 грн, – наголошують в установі.

Вплине зміна мінімуму на мінімальний розмір отримуваних аліментів, що становлять половину від нього з розрахунку на одну дитину. Тобто, для дітей до 6 років – 1100,50 грн, а від 6 до 18 – 1372 гривні.

Прожитковий мінімум для дітей також впливає на деякі види соціальних допомог, наприклад, допомогу на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомогу одиноким матерям, – додають у міській раді.

Існує також загальний показник прожиткового мінімуму. Він становить 2294 грн та враховується при розрахунку компенсації особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

Діятимуть наведені розміри прожиткових мінімумів до 1 грудня 2022 року, після чого знову зміняться, а точніше дещо зростуть, – зазначають фахівці.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.