
За перші зубні щітки нашим пращурам слугували гілки дерев, а потім – пучки кінської щетини. Ми ж, маючи набагато більший вибір пристосувань для домашньої гігієни, можемо обрати собі ті, що підходять нам максимально. Як, відповідально до свого здоров’я, обрати зубну щітку, розпитали у лікарів “Фенікс-Дент”.
Індивідуально жорсткість, склад та розмір зубної щітки, пояснює лікарка Надія Августінова, можна обрати лише на консультації у свого лікаря.
– Але є перелік універсальних і важливих правил, – каже Надія Августінова. – Першочергово – це розмір. Для дітей, підлітків та дорослих він, з урахуванням особливостей щелепи, – різний.
Зубні щітки мають розмір від 18 до 35 міліметрів. Якщо ви купуєте щітку для дитини, їй підійде 18-25 мм. Для дорослих оптимальним є 30 мм.
– Говорячи простіше, оптимальний розмір щітки не має перекривати трьох зубів, – пояснює лікарка. – Купуючи щітки для своєї дитини-підлітка і для себе, врахуйте кількість пучків. Вона має бути різною. Для тінейджерів – 39 пучків, для дорослих – 47-55 пучків.
Жорсткість щітки, каже лікарка, встановлюють відповідно до рівня чутливості зубів.
– Не вірте поширеному міфу про те, що щітки із більшою жорсткістю краще очищують. Якщо ви підбираєте щітку м’якшу, аніж вам потрібно, вона не достатньо очищує. Якщо ж жорсткішу, то ви травмуєте емаль та ясна, – додає лікарка.
Тож, у цьому випадку, каже лікарка, універсальних правил немає і, справді, слід проконсультуватися зі своїм стоматологом. Це ж стосується і матеріалів, з яких виготовлена щітка.
– Природні чи синтетичні матеріали – більше про фізичні характеристики щітки, а історія про те, що одні щітки більше накопичують на собі мікробів, а інші менше – науково не підтверджена, – каже Надія Августінова. – Тож, за будь-якою щіткою потрібно доглядати, правильно її зберігати та вчасно змінювати. А ще слід щопівроку відвідувати стоматолога, адже ми знаємо, що при домашньому чищенні абсолютну чистоту ротової порожнини забезпечити неможливо.