Середа, 10 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Шепетівські стоматологи про ідеальну щітку для ідеальної посмішки

Шепетівські стоматологи про ідеальну щітку для ідеальної посмішки

Шепетівські стоматологи про ідеальну щітку для ідеальної посмішки

За перші зубні щітки нашим пращурам слугували гілки дерев, а потім – пучки кінської щетини. Ми ж, маючи набагато більший вибір пристосувань для домашньої гігієни, можемо обрати собі ті, що підходять нам максимально. Як, відповідально до свого здоров’я, обрати зубну щітку, розпитали у лікарів “Фенікс-Дент”.

Індивідуально жорсткість, склад та розмір зубної щітки, пояснює лікарка Надія Августінова, можна обрати лише на консультації у свого лікаря.

Але є перелік універсальних і важливих правил, – каже Надія Августінова. – Першочергово – це розмір. Для дітей, підлітків та дорослих він, з урахуванням особливостей щелепи, – різний.

Зубні щітки мають розмір від 18 до 35 міліметрів. Якщо ви купуєте щітку для дитини, їй підійде 18-25 мм. Для дорослих оптимальним є 30 мм.

Говорячи простіше, оптимальний розмір щітки не має перекривати трьох зубів, – пояснює лікарка. – Купуючи щітки для своєї дитини-підлітка і для себе, врахуйте кількість пучків. Вона має бути різною. Для тінейджерів – 39 пучків, для дорослих – 47-55 пучків.

Жорсткість щітки, каже лікарка, встановлюють відповідно до рівня чутливості зубів.

– Не вірте поширеному міфу про те, що щітки із більшою жорсткістю краще очищують. Якщо ви підбираєте щітку м’якшу, аніж вам потрібно, вона не достатньо очищує. Якщо ж жорсткішу, то ви травмуєте емаль та ясна, – додає лікарка.

Тож, у цьому випадку, каже лікарка, універсальних правил немає і, справді, слід проконсультуватися зі своїм стоматологом. Це ж стосується і матеріалів, з яких виготовлена щітка.

– Природні чи синтетичні матеріали – більше про фізичні характеристики щітки, а історія про те, що одні щітки більше накопичують на собі мікробів, а інші менше – науково не підтверджена, – каже Надія Августінова. Тож, за будь-якою щіткою потрібно доглядати, правильно її зберігати та вчасно змінювати. А ще слід щопівроку відвідувати стоматолога, адже ми знаємо, що при домашньому чищенні абсолютну чистоту ротової порожнини забезпечити неможливо.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.