Вівторок, 28 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » Шепетівські учні з використаних електронних цигарок  виготовляють ліхтарики та повербанки для ЗСУ

Шепетівські учні з використаних електронних цигарок  виготовляють ліхтарики та повербанки для ЗСУ

Шепетівські учні з використаних електронних цигарок  виготовляють ліхтарики та повербанки для ЗСУ

Учні Шепетівського професійного ліцею виготовляють для українських Воїнів повербанки та ліхтарі з акумуляторів електронних цигарок. Про це розповідає заступниця директора закладу з виховної роботи Алла Дзюба для Суспільного.

Виготовляти повербанки та ліхтарі для військових розпочали місяць тому. Використані цигарки приносять місцеві жителі та учні, деталі закуповують за власні кошти, – розповідає Алла Дзюба.

Як зазначив один із учнів, інструменти поки що всі є для виготовлення цього повербанка. Однак, для нього ще необхідна плата. ЇЇ потрібно замовляти, а це займає трохи часу.

Ми віримо в Збройні сили України. Ми віримо в нашу Перемогу і ми намагаємося якось допомогти. Пришвидшити нашу Перемогу, – додала Алла Дзюба.

Виготовляють прилади учні ліцею разом з майстром виробничого навчання Дмитром Драченком. Чоловік розповідає, з використаних електронних цигарок потрібна акумуляторна батарея.

– Ці акумуляторні батареї ми можемо зарядити. Ми їх спаюємо послідовно між собою. Потім плати ми закупили. Три девайси можна одночасно заряджати цим повербанком. Місткість в нього – 17 тисяч міліампер, також є на 14 тисяч міліампер. Для порівняння, у смартфоні — 3500-4000 міліампер, – наголошує майстер виробничого навчання.

Зі слів майстра, заряду такого повербанку вистачає, аби зарядити п’ять телефонів. Батарейки є різної місткості. Для виготовлення повербанка потрібна різна їх кількість.

Постійно є потреба у використаних електронних цигарках. Для виготовлення ліхтарика потрібний також корпус цигарки. Коли ми зробили наших декілька цих повербанків, ми побачили, що в нас ще багато залишилося батарейок з різними місткостями й ми додумалися, що з них можна робити ліхтарики. Заряджати його потрібно 10 хвилин, а світити він буде три дні, – розповів Дмитро Драченко.

Над одним ліхтариком працюють кілька учнів. Кожен робить свою заготовку. Одні роблять плати, інші – заготовки під кнопки, вирізають, треті паяють світлодіоди. Коли процес вже налагодили, то ліхтарик приблизно виготовляють 20 хвилин.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.