Вівторок, 28 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Шепетівський ЦМПСД: все, що важливо знати про кашель

Шепетівський ЦМПСД: все, що важливо знати про кашель

Шепетівський ЦМПСД: все, що важливо знати про кашель

Кашель – один з найпоширеніших симптомів, з якими звертаються до лікаря. Але що насправді може викликати кашель? У Шепетівському ЦПМСД лікарка-терапевтка Лариса Василівна Гайдук розповідає детальніше про те, що важливо знати.

  • Кашель – захисний рефлекс, що дозволяє очистити дихальні шляхи від надмірної кількості виділень або сторонніх тіл. Він буває й гострим — триває більше 3 тижнів. Найчастішими причинами є інфекції — зазвичай вірусні інфекції верхніх дихальних шляхів, бронхіт, алергія, рідше – аспірація, тромбоемболія легеневої артерії, набряк легень, пневмонія; інколи буває фізіологічною реакцією на стороннє тіло в дихальних шляхах, подразливі гази та пил, – зазначає лікарка.

Підгострий кашель триває  3–8 тижнів. Найчастішою причиною є перенесені вірусні інфекції. Тобто, не варто очікувати повного припинення кашлю одразу після одужання. Дихальні шляхи мають відновитись і це – тривалий процес.

  • Проте найбільше людей турбує хронічний кашель, що триває >8 тижнів. І, як не дивно, найчастішою причиною такого кашлю є спливання виділень по задній стінці глотки внаслідок хронічного риніту, синуситу, алергії. Тобто, причина зовсім не в легенях, – наголошує Лариса Василівна.

Також причинами можуть бути: гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, астма, хронічний бронхіт чи ХОЗЛ, приймання іАПФ, пневмонія, абсцес легені, туберкульоз, інтерстиціальні хвороби легень, пухлини, лівошлуночкова недостатність, мітральний стеноз, психогенний кашель.

  • Як можна помітити, причин кашлю є дуже багато і суть може встановити лише лікар, часто за допомогою додаткових методів обстеження. Тому не займайтесь самолікуванням, це лише шкодить та подовжує час одужання. Звертайтесь до доказових лікарів нашого центру та будьте здорові! – додала терапевтка.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.