Неділя, 23 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Шепетівський ЦПМСД: як діяти при підвищенні температури тіла та що категорично заборонено робити

Шепетівський ЦПМСД: як діяти при підвищенні температури тіла та що категорично заборонено робити

Шепетівський ЦПМСД: як діяти при підвищенні температури тіла та що категорично заборонено робити

З настанням перших холодів сезон застуд можна офіційно вважати відкритим. Зокрема, досить частим явищем прояву ГРВІ є підвищення температури тіла. Отож, аби допомогти вам зберегти здоров’я, медики Шепетівського ЦПМСД розповідають, як правильно діяти та що робити точно не варто при підвищенні температури.

●ВІДПОЧИНОК ТА ПИТНИЙ РЕЖИМ

Саме це важливо на перший час. Відпочивайте більше і пийте багато рідини, щоб запобігти виснаженню та допомогти організму боротися з інфекцією.

ЖАРОЗНИЖУВАЛЬНІ ПРЕПАРАТИ

Нормальна температура тіла коливається приблизно від 35,3 до 37,7°C. Підвищеною температурою рахується значення >37,8°С. Але варто орієнтуватись на свій загальний стан.

Дозування ібупрофену 10 мг/кг, парацетамолу 15 мг/кг.

Для дорослих зазвичай становить 500 мг парацетамолу кожні 4-6 годин (max добова доза 4000 мг) або 200-400 мг ібупрофену кожні 4-6 годин (max добова доза 1200 мг). Слідкуйте за інструкціями і не перевищуйте рекомендовану дозу.

●ГІГІЄНА

Регулярно мийте руки, щоб запобігти поширенню інфекції. А також не забувайте приймати душ, це не тільки не заборонено, а ще й потрібно. Тому що спітніла та брудна шкіра не може адекватно виділяти тепло.

● ТЕПЛОВІДДАЧА

Організм не зможе знизити температуру, навіть при прийомі ліків, якщо тіло буде вкутане і в жаркому приміщенні. Легкий одяг, адекватна температура в приміщенні біля 20°, вологість – запорука швидкого видужання. Також протирання тіла вологими губками є одним з фізичних методів швидкого зниження температури тіла.

●СЛІДКУЙТЕ ЗА СИМПТОМАМИ

Якщо стан не поліпшується, температура піднімається або з’являються інші тривожні симптоми, звертайтесь до лікаря.

Що НЕ варто робити:

●НЕ варто обтирати себе чи дитину розведеною горілкою чи оцтом;

●НЕ варто переносити хворобу на ногах;

●НЕ варто використовувати анальгін, аспірин, но-шпу для зниження температури. Це небезпечно і не рекомендується в жодному сучасному протоколі;

●НЕ варто закутуватись з надією знизити температуру;

●НЕ варто очікувати зниження температури тут і зараз. Ефект від жарознижуючих може наступити через 30-60 хвилин.

Важливо слухати свій організм і дотримуватися рекомендацій лікаря.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.