Четвер, 11 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Шепетівський ЦПМСД: які зміни у порядку проходження медоглядів для дітей

Шепетівський ЦПМСД: які зміни у порядку проходження медоглядів для дітей

Шепетівський ЦПМСД: які зміни у порядку проходження медоглядів для дітей

МОЗ ухвалило порядок медичного огляду для зарахування дитини до закладу освіти, дитячого закладу оздоровлення та відпочинку. Зокрема опублікований Наказ МОЗ України номер 1351 від 25.07.2023 р. «Про організацію медичних оглядів дітей та інших осіб для зарахування їх до закладів освіти, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку» зі змінами,  внесеними наказом МОЗ України від 28.09.2023 року номер 1702., вступив у дію з 01.10.2023.

  • Цими наказами значно спрощено проходження медичних оглядів дітей перед вступом до закладів дошкільної освіти, до першого класу закладів загальної середньої освіти, до інших навчальних закладів та закладів оздоровлення й відпочинку. Медичний огляд проводить лише лікар-педіатр або сімейний лікар та стоматолог, лише, за необхідності, залучає інших вузьких спеціалістів, – зазначає Андрій Нечипорук, очільник Шепетівського ЦПМСД.

Під час огляду проводяться вимірювання зросту та маси тіла, досліджується гострота зору, слуху, проводиться оцінка досягнення ключових показників розвитку, постави, склепіння стопи, загальний аналіз крові, сечі, аналіз калу на яйця глистів.

  • Всі дані заносяться в медичну довідку форми 086/о. Окремо зазначу, що в дану довідку вносяться і дані профілактичних щеплень, відповідно до Календаря щеплень та дані туберкуліно-діагностики (назва вакцини та дата проведення). У разі відсутності вакцинації в повному обсязі, відповідно до Календаря щеплень, медична довідка 086/о, яка обов’язково необхідна для зарахування дитини до навчальних закладів, видаватись не буде, – наголосив Андрій Григорович.

Крім того, очільник медзакладу зазначив, що форма 086/о обов’язково підписується педіатром чи сімейним лікарем та обов’язково директором центру ПМСД, завіряється гербовою печаткою. В інших випадках довідка вважається не дійсною.

  • Прохання до батьків: заздалегідь спланувати візити до своїх сімейних лікарів та педіатрів з метою своєчасного обстеження та проведення необхідних щеплень в повному обсязі! – зауважив Андрій Нечипорук.

Якщо дитина здорова, має весь обсяг щеплень та дані туберкуліно-діагностики, оформлення довідки займає декілька хвилиньта, з часом, взагалі буде переведене на електронне формування.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.