Субота, 7 Вересня
Shadow
Головна » Актуально » » Шепетівський ЦПМСД про кліщовий енцефаліт: як захистити себе та дітей

Шепетівський ЦПМСД про кліщовий енцефаліт: як захистити себе та дітей

Шепетівський ЦПМСД про кліщовий енцефаліт: як захистити себе та дітей

У літній період ми всі намагаємося провести якомога більше часу на свіжому повітрі – гуляти в парках, виїжджати на пікніки чи просто насолоджуватися теплими вечорами. Однак, разом з сонячним промінням на нас чатують і певні небезпеки, однією з яких є кліщовий енцефаліт. Як вберегти себе та дітей – далі у матеріалі.

  • Кліщовий енцефаліт – це вірусне захворювання, яке передається через укуси інфікованих кліщів. Це – небезпечна хвороба, яка вражає центральну нервову систему і може призвести до серйозних наслідків, таких як запалення головного та спинного мозку. У дітей це захворювання може протікати ще важче, тому профілактика і своєчасне виявлення особливо важливі, – розповідає лікарка-педіатриня Анжела Бордіян.

Як захистити себе та дітей?

1. Правильний одяг: під час прогулянок у лісі чи парку важливо одягати світлий одяг з довгими рукавами, щоб легше було помітити кліщів. Штани повинні бути заправлені в шкарпетки або взуття.

2. Використання репелентів: треба наносити на відкриті ділянки тіла та одяг засоби, що відлякують кліщів. Важливо обирати репеленти, що підходять для дітей.

3. Регулярний огляд: після повернення додому уважно оглядайте себе та дітей на наявність кліщів, особливо ретельно перевіряйте ділянки під пахвами, на шиї, за вухами та в складках шкіри.

4. Правильне видалення кліща: якщо виявили кліща, його слід негайно видалити за допомогою пінцета або спеціального пристрою. Важливо робити це обережно, щоб не залишити частину кліща в шкірі.

5. Вакцинація: існує вакцинація проти кліщового енцефаліту. Вона не входить до обов’язкового Календаря щеплень в Україні, але рекомендована для осіб, які живуть у регіонах з високим ризиком або планують подорож до таких місць. Для отримання детальної інформації про вакцинацію краще звернутися до лікаря або медичного закладу.

Симптоми кліщового енцефаліту:

1. Підвищена температура тіла.

2. Головний біль.

3. Слабкість та загальне нездужання.

4. Нудота.

5. Ригідність м’язів шиї.

6. Порушення координації та свідомості.

Що робити, якщо кліщ укусив?

Якщо укус кліща вже стався, важливо не панікувати. Видаливши кліща, спостерігайте за самопочуттям дитини протягом кількох тижнів. Якщо з’являються симптоми, негайно зверніться до лікаря.

Популярні пости