З нагоди Всесвітнього дня хворого на бронхіальну астму терапевт Шепетівського ЦМПСД Гайдук Лариса Василівна розповідає мешканцям Хмельниччини про цю недугу та чим вона небезпечна.
– Бронхіальна астма – це захворювання легенів, при якому дихальні шляхи звужуються, набрякають і блокуються надлишком слизу. Основним симптомом цієї патології є періодичні напади задухи, частота та інтенсивність яких можуть значно відрізнятися, – зазначила педіатр.
Основні симптоми бронхіальної астми включають наступне:
- відчуття тяжкості в грудях;
- проблеми з диханням, хрипи та свистіння;
- важкий видих;
- кашель з мокротою.
– Якщо хвороба не діагностується вчасно і лікування не підбирається, якість життя помітно погіршується. Якщо ця патологія виявлена у дитини, то вона може перейти у доросле життя і, без відповідної терапії, призвести до інвалідності, – наголосила Лариса Василівна.
Також можуть виникнути кілька серйозних ускладнень, наприклад, хронічний бронхіт, пневмонія та емфізема. Крім того, це небезпечно, коли виникає асматичний статус. Це сильний напад, сильніший, ніж зазвичай, який може тривати до декількох годин і його важко контролювати за допомогою звичайних препаратів. У таких випадках може знадобитися термінова медична допомога.
– Своєчасне лікування захворювання допомагає уникнути переходу до важкої форми та запобігає розвитку ускладнень. Звертайтесь за допомогою вчасно та будьте здорові! – додала медикиня.