Неділя, 26 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Шепетівський ЦПМСД: що важливо знати про гепатит А  та як запобігти захворюванню

Шепетівський ЦПМСД: що важливо знати про гепатит А  та як запобігти захворюванню

Шепетівський ЦПМСД: що важливо знати про гепатит А  та як запобігти захворюванню

Медики Шепетівського ЦПМСД розповідають мешканцям Хмельниччини про небезпечність вірусного захворювання, яке викликає запалення печінки, – гепатит А. Як уберегтись від зараження та що варто знати – далі в матеріалі.

Люди – єдиний резервуар. Вірус виділяється у великих кількостях із калом. Інфікування найчастіше відбувається фекально-оральним шляхом – вживання забрудненої води або їжі, що можуть містити фекалії інфікованих людей; недотримання особистої гігієни; у сім’ях, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім’ї; можливе також зараження під час сексуального контакту (особливо анального), – розповідають медики Шепетівського ЦПМСД.

Захворювання часто протікає безсимптомно. Після перенесеного захворювання формується довічний імунітет.

Основними симптомами гепатиту А є: виражена загальна слабкість та підвищена втомлюваність, підвищення температури тіла, втрата апетиту, діарея, блювота, неприємні відчуття в животі, важкість у правому підребер’ї, потемніння сечі (до кольору пива); жовтяниця (пожовтіння склер та шкіри) — буває у 70% дорослих людей, – наголошують медики.

Як запобігти захворюванню

  • Вакцинація – це найефективніший спосіб запобігання гепатиту А. Зверніться до свого лікаря для отримання додаткової інформації про вакцинацію.
  • Особиста гігієна – ретельно мийте руки перед прийомом їжі та після відвідування туалету.
  • Санітарні заходи: слід вживати лише кип’ячену воду, обов’язково ретельно мити овочі та фрукти та обмежити вживання недостатньо обробленої їжі.

Лікарі також наголошують, що не варто займатися самолікуванням. Тільки лікар може діагностувати вірусний гепатит A і надати рекомендації щодо режиму та лікування. Необхідно пам’ятати про профілактичні заходи та бути обережними, особливо в умовах, де ризик зараження є великим.

Бережіть себе та своє здоров’я!

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.