Неділя, 25 Лютого
Shadow
Головна » Актуально » » Штраф перевищує вартість ялинки: нагадуємо мешканцям Шепетівщини про заборону рубки дерев

Штраф перевищує вартість ялинки: нагадуємо мешканцям Шепетівщини про заборону рубки дерев

Штраф перевищує вартість ялинки: нагадуємо мешканцям Шепетівщини про заборону рубки дерев

Лісівники нагадують: самозаготівля ялинок в лісі – заборонена. За це штрафуватимуть.

Розмір штрафу залежить від нанесеної шкоди довкіллю. А розмір шкоди – від місця скоєння незаконної рубки та діаметра дерева.

Залежно від розмірів завданих збитків, відповідальність коливається від штрафу у розмірі понад 500 грн до обмеження волі.

  • – Згідно з додатком 1 до постанови КМУ від 23.07.2008 № 665 «Такса для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу підприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня припинення росту», шкода за незаконне вирубування хвойних дерев, віком до 41 року, в грудні-січні складає від 759 до 3432 грн.
  • Розмір шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд внаслідок незаконного вирубування хвойних дерев на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду за межами населених пунктів (постанова КМУ від 10.05.2022 № 575), складає від 8621 грн до 42 690 грн.
  • Водночас, згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка», лісопорушники сплачують ще й адміністративний штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від 510 до 1020 грн, посадові особи – від 2 550-5 100 гривень.
  • Статтею 246 Кримінального кодексу України «Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу» визначено, що незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду (істотна шкода – 26840 грн і більше – (податкова соціальна пільга на 2023 рік становить 1342 грн*20), карається штрафом від 17000 до 25500 грн або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Придбати дерева можна напряму у лісгоспів, або в офіційних продавців. Перевірити “легальність” ялинок можна за биркою, що має бути прикріплена до дерева.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.