Вівторок, 9 Серпня
Shadow
Головна » Актуально » » Сім-карта за паспортом: про що зміни до Закону

Сім-карта за паспортом: про що зміни до Закону

Сім-карта за паспортом: про що зміни до Закону

Із нового року в Україні набувають чинності зміни до Закону “Про електронні комунікації” №1089-IX.

Відповідно до цих змін, нібито до 1 січня 2025 року українці та українки мають “прив’язати” свій мобільний номер до паспорту. В окремих медіа цей законопроєкт уже назвали революйційним, адже таким чином в країні планують зменшити кількість шахрайських схем з використанням персональних даних.

Насправді про це не йдеться взагалі, а зміни до закону є суто технічними. Про це в етері Громадського радіо повідомив народний депутат, голова підкомітету цифрової та смарт-інфраструктури, електронних комунікацій, кібербезпеки та кіберзахисту Комітету Верховної Ради з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко, передає Укрінформ.

– Жоден із законів та жодна законодавча ініціатива ані про електронні комунікації, ані про регулятора не передбачають прив’язку SIM-картки до паспорта, – пояснив Федієнко.

Хоча, як наголосив депутат, законодавство не передбачає обов’язкової реєстрації мобільних номерів людям, які використовують номери, як фінансові (для банківських послуг), проте, радять це зробити. Нині така реєстрація є добровільною.

Наразі паспорт потрібен лише для відновлення втрачених даних. Про це йдеться у статті 107 даного закону.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.