Четвер, 25 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » «Стань патронатним вихователем – зміни життя дитини»: у Полонному відбувся однойменний семінар

«Стань патронатним вихователем – зміни життя дитини»: у Полонному відбувся однойменний семінар

«Стань патронатним вихователем – зміни життя дитини»: у  Полонному відбувся однойменний семінар

В Україні 104 тисячі дітей виховуються в закладах інституційного догляду і лише кожен десятий – дитина-сирота чи дитина, позбавлена батьківського піклування. У всіх інших є батьки. Про це розповідають у відділі соціальної роботи з населенням виконавчого комітету Полонської міської ради ТГ. Там днями спільно із представниками районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості провели тематичний семінар для безробітних «Стань патронатним вихователем – зміни життя дитини».

– Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин, – пояснюють організатори семінару. – Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом із батьками або іншими її законними представниками.

Патронатними вихователями можуть стати подружжя українців віком від 35 до 60 (жінки) та 65 (чоловіки) років, за умови, що їх шлюб є офіційно зареєстрованим, вони проживають на спільній території та мають позитивний досвід виховання дітей. Важливо, щоб один із подружжя не мав іншої трудової діяльності, яку мав би поєднувати із патронатним вихованням. Також потрібно пройти спеціальні курси і відповідати іншим вимогам, що визначені у законодавстві.

Основні завдання патронатних вихователів:

  • забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї;
  • соціально-педагогічна підтримка та сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини;
  • створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю й здоров’ю дитини;
  • підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.

Кандидат в патронатні вихователі, який пройшов первинний відбір, разом із повнолітнім членом своєї сім’ї, який братиме участь у наданні послуги патронату над дитиною (чоловік або дружина кандидата в патронатні вихователі), проходить обов’язкове навчання за програмою, затвердженою Мінсоцполітики.

За умови успішного проходження навчання кандидату в патронатні вихователі та члену його сім’ї видається довідка про проходження навчання та рекомендації про можливість надання послуги патронату над дитиною.

Зарплата вихователя становить 5 (п’ять) прожиткових мінімумів та 2393х5 =11965 грн, кошти на виховання дитини – 2,5 прожиткових мінімумів (прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць  з 1 січня 2022 року).

До 6 років  — 2100х2,5 = 5250 гривні та від 6 до 18 років на одну дитину – 2618х2,5= 6545 грн.

За додатковою інформацією про сімейний патронат, роль та функції батьків у патронаті  звертайтеся  до відділу соціальної роботи з населенням виконавчого комітету Полонської міської ради ТГ за адресою: Шепетівський р-н, м. Полонне, вул. Л. Українки, 113, або за номером: (0382)765558 до заступника Обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.