Пародонтит спостерігається приблизно у 90% пацієнтів, які вчасно не звернулися до стоматолога за лікуванням запалення ясен на початковій стадії. Віктор Степанюк, лікар та засновник стоматологічного кабінету «VSD», розповів журналістам інформаційного порталу “Хмельниччина північ” що таке пародонтит, як розвивається і яким буває захворювання, а також чому він рекомендує звертатися саме до спеціалізованого лікаря, а не стоматолога загальної практики.
– Пародонтит — це запалення тканин пародонта, які знаходяться навколо зуба та утримують зуб. Часто захворювання розвивається поступово, не викликає болю і дискомфорту. Тому пацієнти звертаються до стоматолога у випадках, коли захворювання призвело до сильного ураження кісткової тканини та періодонту, – розповідає Віктор Степанюк.
Як зазначає лікар, причинами розвитку пародонтиту найчастіше є ігнорування своєчасного відвідування стоматологів, погана гігієна ротової порожнини, спосіб життя та погані звички, зокрема куріння.
– По суті, до розвитку пародонтиту призводить відмова від лікування гінгівіту – найлегшого захворювання ясен, при якому спостерігається невелика кровоточивість. Найчастіше пацієнти розцінюють таку кровоточивість як тимчасову проблему, тому ігнорують візит до стоматолога. Проте дарма, адже захворювання прогресує і переростає в пародонтит, – додає засновник «VSD».
Аби уникнути пародонтиту, кожен має правильно та своєчасно доглядати за ротовою порожниною – чистка зубів два рази в день, видалення залишків їжі між зубами за допомогою флосса або іригатора, і, обов’язково, професійна чистка у стоматолога один раз у півроку.
– Якщо пацієнт не повністю дотримується правил домашньої гігієни та ігнорує регулярну професійну чистку каменю і нальоту в кріслі стоматолога, то ці фактори призводять до захворювань ясен: наліт твердне і перетворюється на камінь, камінь провокує запалення м’яких тканин, розвивається гінгівіт, гінгівіт призводить до пародонтиту, – наголошує Віктор Тарасович.
Симптоми пародонтиту на різних стадіях є різними. На початковій стадії захворювання супроводжується кровоточивістю ясен під час домашньої гігієни або при вживанні твердої їжі. Саме на цьому етапі пацієнти часто не звертають увагу на проблему.
– На запущеній стадії з’являється неприємний запах з ротової порожнини, відбувається опущення ясен, вони стають м’якими і пухкими, зміщуються зуби, а міжзубні проміжки збільшуються, починається рухомість зубів. Одним словом, захворювання призводить до руйнування опорного апарату, який утримує зуби. Спочатку зуби розхитуються, а на запущених стадіях випадають, – зазначає стоматолог.
Як же лікують пародонтит у стоматологічному кабінеті «VSD» та в чому їх унікальність?
– Насамперед, у нашій стаматології лікуванням пародонтиту займається спеціалізований лікар-пародонтолог, а не стоматолог загальної практики. Лікування проводимо відповідно до Швейцарського протоколу. Перед початком лікування проводимо «psr-тест», тобто діагностуємо кожен зуб та ділянку навколо ясен, адже кожен зуб – це окремий орган. Даний тест дозволяє встановити за 2 хвилини чи є у вас захворювання ясен і якої стадії. І після цього ми починаємо лікування, – коментує очільник стоматології.
Крім того, Віктор Степанюк наголошує, що у стоматкабінеті для кожного пацієнта формують індивідуальний план лікування: для когось вистачає одного візиту до лікаря, а комусь – два-три. Допомагають й тим, кому вже у тій чи іншій клініці пропонували видалити зуб.
– Якщо у пацієнта початкова стадія пародонтиту й немає значних проблем, то вистачає професійної чистки зубів, відповідно до Швейцарської технології, яку ми проводимо у три етапи. Спочатку спеціальним індикатором забарвлюємо зуби, щоб побачити, де пацієнт не дочищує зуби. Чищення лише проблемних зубів зменшить травматизацію емалі. Потім працюємо звуковим дороговартісним скайлером, який має менші частоти. Адже ультразвуковий, який має велику кількість частот, викликає тріщини. Після механічного скайлера десь 40% відкладень залишається у важкодоступних місцях, наприклад, між зубами. Тому ми далі працюємо ручним скайлером, який доочищає до 90%. І на третьому етапі 10% відкладень очищаємо перлами – спеціальними гранулами. Після чистки поліруємо поверхню зубів, – розповідає Віктор Степанюк.
Чи боляче лікувати пародонтит?
Все залежить від стадії захворювання. 80% – без болю. За необхідності, індивідуально підбирають анестезію, щоб виключити неприємні відчуття під час маніпуляцій.
– Щоб звести до мінімуму розвиток пародонтиту, всім рекомендуємо робити професійну чистку у стоматологічному кріслі, навіть якщо нічого не турбує, раз у півроку буде достатньо. Ретельно стежити за домашньою гігієною рота, відмовитися від шкідливих звичок. А ми ж своїм пацієнтам обов’язково індивідуально допомагаємо підібрати пасту, щітку, йоршики та навчаємо всіх «тонкощів» догляду за ротовою порожниною, – наголошує Віктор Тарасович.
Яка вартість лікування пародонтиту?
Стоматологи «VSD» озвучують вартість лікування пародонтиту тільки після того, як провели комплексну діагностику і визначили ступінь розвитку захворювання. В цілому, вартість лікування пародонтиту залежить від способу, складності і тривалості лікування, кількості процедур, які потрібно проводити.
Якщо у вас залишилися питання, звертайтеся https://www.facebook.com/vsd.clinic, щоб отримати професійну консультацію, дізнатися як вилікувати пародонтит у вашому випадку і зберегти гарну усмішку.