Неділя, 23 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Стоматологічний кабінет «VSD»: про небезпеку періодонтиту у дітей та як лікують захворювання

Стоматологічний кабінет «VSD»: про небезпеку періодонтиту у дітей та як лікують захворювання

Стоматологічний кабінет «VSD»: про небезпеку періодонтиту у дітей та як лікують захворювання

Коли говорять про запалення кореня зуба, мають на увазі періодонтит – запальний процес в тканинах, розташованих в області верхівки кореня. Це серйозне захворювання, яке часто заподіює сильний біль. Однак, серйозність періодонтиту оцінюється не тільки ступенем хворобливості, а й небезпекою наслідків, зокрема поширенням інфекції по всьому організму. Журналісти інформаційного порталу «Хмельниччина північ» розпитали у дитячого стоматолога «VSD» Юлії Натолочної, як визначають та лікують хворобу у стоматологічному кабінеті, чим вона небезпечна для малюків та що робити, аби її уникнути.

Періодонтит – це патологічний процес, який є наслідком запущеного карієсу. Коли інфекція пошкодила зубну емаль, тканини зуба, вразила пульпу, а лікування так і не зробили, дуже швидко хвороба добереться і до тієї частини зуба, яка розташовується в кореневій зоні, а також на періодонт (тканини, прилеглі до зубів), – наголошує дитячий стоматолог «VSD».

Крім карієсу, існують інші причини виникнення хвороби: невчасне звернення до лікаря при пульпіті, особливості будови дитячого періодонту, що привертають до швидкого поширення інфекції, травми зубів при забитих місцях і падінні, зниження імунітету, гострі, хронічні вірусні захворювання.

Періодонтит – це стоматологічне захворювання, але запальний процес в тканинах періодонта впливає на весь дитячий організм. Дитина швидко втомлюється, у неї погіршується апетит, порушується сон. Хвороба, якщо її не лікувати, може спровокувати різні проблеми зі здоров’ям і стати причиною втрати не тільки молочних, а й постійних зубів, – зазначає Юлія Натолочна.

Лікування періодонтиту в малюків у стоматологічному кабінету «VSD» залежить від стадії розвитку хвороби. Зазвичай лікування відбувається в одне відвідування, згідно з Швейцарською методикою. Однак, при більш складних випадках потрібно кілька візитів до лікаря.

– Періодонтит молочних зубів ми лікуємо безболісно і максимально швидко, аби дитина не втомилась і не зазнала додаткового стресу від відвідування стоматолога. Щоб провести якісну діагностику, спочатку зробимо рентген. Це абсолютно безпечна і безболісна процедура, яка не вимагає підготовки і проводиться відразу в кріслі, адже у нас рентген-апарат переносний. Потім вивчаємо отримані дані та оглядаємо порожнину рота маленького пацієнта. Крім того, весь час ми намагаємося постійно спілкуватися з малюком, аби він відволікся і перестав боятися, – розповідає пані Юлія.

Далі зуб, з яким проводитимуться маніпуляції, знеболюється «цифровою» анестезією – це місцеве невідчутне знеболювання з використанням приладу, яким керує комп’ютер, так звана “анестезія одного зуба”. Після цього відбуваються чищення каналів і видалення некротичних тканин зуба. Завершальним етапом процедури буде встановлення пломби.

Дуже часто запитують про те, скільки коштуватиме лікування. Хочу наголосити, що вартість лікування періодонтиту молочних зубів у дітей залежить від ступеня поширення захворювання та локалізації процесу. Саме тому важливо розуміти, що чим швидше маленький пацієнт опиниться у кріслі стоматолога після прояву перших симптомів, тим більше шансів уникнути ускладнень та хронізації процесу, що впливають на вартість лікування, – зазначила пані Юлія.

Також дитячий стоматолог вкотре наголосила, чим загрожує невилікуваний періодонтит: у порожнині рота дитини – гнійна інфекція. Можуть утворюватися гранульоми та свищі. Інші наслідки – абсцеси, сепсис, поширення інфекції в ротовій порожнині і в організмі в цілому. Також небезпека полягає у загибелі зачатка постійного зуба. Він просто загине, якщо не лікувати періодонти.

Аби уникнути захворювання, слід дотримуватися кількох простих правил: контролюйте дотримання малюком якісної гігієни, тобто чищення зубів після кожного прийому їжі акуратними круговими рухами. Включіть у дитячий раціон одночасно тверді та м’які продукти. Приводьте дитину на періодичні регулярні професійні чищення не рідше 2 разів на рік, – додає Юлія Натолочна.

Нагадаємо, стоматологічний кабінет «VSD» розміщений за адресою: м. Шепетівка, вул. Героїв Небесної Сотні, 63/1. Якщо у вас виникли будь-які запитання чи необхідно записатися на прийом до професійних лікарів, які мають багаторічний досвід та знають як допомогти, телефонуйте за номером: +38 096 789 63 40.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.