Понеділок, 30 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » Святого Миколая, Різдво та інші свята зимового циклу: коли відзначатимемо на Шепетівщині

Святого Миколая, Різдво та інші свята зимового циклу: коли відзначатимемо на Шепетівщині

Святого Миколая, Різдво та інші свята зимового циклу: коли відзначатимемо на Шепетівщині

Окремі свята, зокрема, зимового циклу віряни західного та східного обрядів відзначали за різними календарями. Цьогоріч йдеться про можливість переходу окремих християнських парафій до відзначення за григоріанськи календарем, так званим, новим стилем.

Як та коли відзначатимуть Різдво та інші свята на Шепетівщині? Це питання духівники Православної Церкви України обговорювали 18 жовтня на засіданні Священного Синоду.

Там же ухвалили рішення: «Про можливість звершення богослужіння на честь Різдва Христового за Новоюліанським календарем 25 грудня 2022 року», розповів в інтерв’ю журналістам нашого видання отець Михайло (Гетьман).

Отець Михайло додає, що публічні дискусії та одне остаточне рішення щодо дат відзначення свята в Україні більш доцільно проводити вже після повноцінного переходу на новоюліанський календар усієї церкви. Зараз у храмах ПЦУ говорять про те, аби дати громадам самостійно обирати дати відзначення.

– Таким чином, усі храми ПЦУ здобули офіційну можливість звершити це Богослужіння, за бажанням релігійної громади, – каже отець Михайло. – Відповідно, на Хмельниччині у храмах ПЦУ «за бажанням парафіян» у кожному храмі індивідуально визначається дата святкування цього свята. В храмах м. Шепетівки, які підпорядковуються безпосередньо Православній Церкві України, йде обговорення щодо святкування Різдва за юліанським або новоюліанським календарем. Тому в храмах Святого Володимира Великого, а також Святого Миколая Чудотворя ПЦУ ще немає кінцевого рішення щодо святкування Різдва.

Питання переходу святкування релігійних свят у традиції вірян східного обряду, каже отець Михайло, з його точки зору, – питання необхідності.

До обговорення цього питання можна підходити із різних боків, – каже священник.

Він пояснює, є декілька підходів до обґрунтування дати:

  • історичний – різні періоди буття нашої держави, а також Церкви;
  • культурний – є однією з Церков, яка є частиною Диптиху Вселенської Церкви і зазначена як та, яка служить 7 січня (тобто, за Юліанським календарем).

Але сьогодні найважливішим є саме державний фактор, який зазначає, що сьогодні у боротьбі проти окупанта Держава і Церква навіть у такому рішенні, як дата святкування Різдва, зазначає, що наше прагнення є повністю відділитися від будь-якого чинника, що може поєднувати нас з державою- агресором. Відповідно, святкування Різдва саме 25 грудня є таким кроком, – додає отець Михайло.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.