П’ятниця, 2 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Синоптики розповіли якою буде зима для українців

Синоптики розповіли якою буде зима для українців

Синоптики розповіли якою буде зима для українців

В Українському гідрометцентрі представили ймовірний сценарій розвитку погодних умов протягом зими 2022-2023 року. Якою буде погода в Україні цієї зими?

Синоптики пояснюють, вони не готові скласти максимально достовірний прогноз на тривалий період. Проте ті масиви інформації, якими вони володіють, дають змогу відслідкувати тенденції у зміні погоди.

Сучасний розвиток метеорологічної науки у всьому світі ще не дозволяє складати достовірні подобові прогнози розвитку атмосферних процесів на тривалі періоди (1-3 місяці і більше). Разом з тим, завдяки метеорологічним спостереженням, які нараховують у більшості областей України 80-100 і більше років, та створенню відповідних баз даних в українських метеорологів є можливість аналізу таких великих масивів інформації та визначення трендів (напрямків) у температурному режимі в Україні.

Таким чином, маючи цю інформацію, можна спрогнозувати якою буде зима в Україні і відтак, наприклад, планувати опалювальний сезон. За результатами температури останніх 30 років в Україні, синоптики відзначають:

  • перехід середньої добової температури через +8 градусів у бік зниження (початок опалювального періоду) навіть у північних регіонах України здійснюється в третій декаді жовтня, в інших регіонах України – на початку листопада та пізніше;
  • підвищення середньої температури зимового періоду (особливо січня та лютого) на 2,0-2,5 градуси;
  • суттєве скорочення тривалості зимового періоду з температурою нижче нуля градусів;
  • скорочення суми від’ємних температур протягом зимового періоду майже у 2 рази;
  • фіксацію щозими великої кількості температурних рекордів щодо найвищих температур за весь період метеорологічних спостережень;
  • перехід середньої добової температури весною через +8 градусів у бік підвищення (закінчення опалювального періоду) здійснюється у першій декаді квітня та раніше.

Враховуючи ці дані, прийдешній зимі прогнозують:

  • підвищення середньої температури зимового періоду (грудень-лютий) на 1-2 градуси вище норми, розрахованої за період 1991-2020 рр.;
  • низьку ймовірність тривалих періодів дуже холодної погоди з мінімальною температурою -25..-30 градусів;
  • ймовірність короткочасних суттєвих похолодань тривалістю 1-5 діб, коли мінімальна температура вночі становитиме -15…-20 градусів на північному сході країни до -26 градусів;
  • перенесення початку опалювального періоду на пізніші строки та його закінчення на більш ранні строки є обґрунтованим та підтверджується метеорологічними розрахунками.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.